USD
3,8164
EURO
4,6672
ALTIN
163,8783

Hakkari’de askere hain saldırı: 8 şehit

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristler tarafından bomba yüklü araçla gerçekleştirilen hain saldırıda 8 asker şehit oldu. Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. ilk belirlemelere göre 8 asker şehit oldu. Saldırıda, aralarında sivillerin de bulunduğu 5 kişinin  de yaralandığı bildirildi. Şemdinli – Yüksekova karayolu üzerinde yol kontrolü yapılırken, bombalı aracın Şemdinli yönünen geldiği ve […]

Hakkari’de askere hain saldırı: 8 şehit
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristler tarafından bomba yüklü araçla gerçekleştirilen hain saldırıda 8 asker şehit oldu.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. ilk belirlemelere göre 8 asker şehit oldu. Saldırıda, aralarında sivillerin de bulunduğu 5 kişinin  de yaralandığı bildirildi.
Şemdinli – Yüksekova karayolu üzerinde yol kontrolü yapılırken, bombalı aracın Şemdinli yönünen geldiği ve bu sırada patlatıldığı kaydedildi. Hain saldırının, kimlik kontrolü sırasında meydana geldiği ve patlamanın etkisiyle yolda 5 metre derinliğinde, 10 metre genişliğinde çukur oluştuğu aktarıldı. Olayın ardından karayolu trafiğe kapatıldı.
GENELKURMAY’DAN  AÇIKLAMA 
Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Durak karakolunun bulunduğu bölgeye BTÖ mensubu teröristlerce sabah 09.45’te bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş; saldırıda ilk alınan bilgiye göre maalesef 8 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal bölgedeki hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, TSK mensuplarına ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.
Patlamadan hemen sonra bölgede geniş çaplı operasyon başlatılırken, yaralılar ise Şemdinli ve Yüksekova Devlet hastanelerine kaldırıldı.

YORUMLAR


    0 YORUM