USD
3,9706
EURO
4,6623
ALTIN
163,7453

Hakkari’de hain saldırıda şehit sayısı 17’ye yükseldi

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinden sabah saatlerinde meydana gelen hain saldırıda şehit sayısı 17’ye yükseldi. Bu sabah Şemdinli ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta karayolu üzerinde bulunan Durak Jandarma Karakolu önünde araç ve kimlik kontrolü yapılırken, teröristler bomba yüklü araçla saldırdı. Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan ilk açıklamalarda, şehit sayısı 8, yaralı asker ise 5 olarak duyurulmuştu. Genelkurmay Başkanlığından yapılan son açıklamaya […]

Hakkari’de hain saldırıda şehit sayısı 17’ye yükseldi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinden sabah saatlerinde meydana gelen hain saldırıda şehit sayısı 17’ye yükseldi.

Bu sabah Şemdinli ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta karayolu üzerinde bulunan Durak Jandarma Karakolu önünde araç ve kimlik kontrolü yapılırken, teröristler bomba yüklü araçla saldırdı. Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan ilk açıklamalarda, şehit sayısı 8, yaralı asker ise 5 olarak duyurulmuştu. Genelkurmay Başkanlığından yapılan son açıklamaya göre 9’u asker olmak üzere 17 kişinin şehit olduğu belirtildi. Ayrıca hain pusuda 11 asker, 16 da vatandaş olamak üzere 27 kişinin yaralandığı aktarıldı.

Terör saldırısı jandarmanın yolda bulunan kontrol noktasına 9.45’de yapıldı. Söz konusu noktanın arkasında ise piyade birliklerinin kontrolündeki Durak Karakolu yer alıyor. Saldırı sonucu yolda yaklaşık 10-15 metre çapında ve 6-7 metre derinliğinde bir çukur oluştu, karakolun nizamiyesinde de ağır hasar meydana geldi. Saldırı sırasında yolda minibüs bekleyen vatandaşların da olduğu öğrenildi.

Bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

RTÜK’TEN YAYIN YASAĞI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Hakkari’deki Durak karakoluna yönelik terörist saldırıyla ilgili, Başbakanlığın yazısı ile geçici yayın yasağı getirildiği bildirildi. Yasağın, patlama anı, patlama sonrası olay yeri, yaralılar ve hayatını kaybedenlere ait görüntü ve görselleri kapsadığı vurgulandı.

YORUMLAR


    0 YORUM