USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Havuz Medyasına göre ‘FETÖ’cü’ olmayanlar: AKP IŞİD BOKO HARAM ve El-Kaide

Son dönemde uluslararasında da dalga konusu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın medyanın yaptığı haberlere bir yenisi daha eklendi. Hizmet Hareketine gönül veren işadamları tarafından 170 ülkede yaptırılan başarılı okulları kapatmayan tüm devletlerin ardından şimdide uluslararası kredi derecelendirme kurumu Moody’s’i Cemaatçi yaptılar. ‘FETÖ’cü’ olmayanlar ise AKP IŞİD BOKO HARAM ve El-Kaide. Erdoğan’a yakın ve havuz […]

Havuz Medyasına göre ‘FETÖ’cü’ olmayanlar: AKP IŞİD BOKO HARAM ve El-Kaide
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Son dönemde uluslararasında da dalga konusu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın medyanın yaptığı haberlere bir yenisi daha eklendi. Hizmet Hareketine gönül veren işadamları tarafından 170 ülkede yaptırılan başarılı okulları kapatmayan tüm devletlerin ardından şimdide uluslararası kredi derecelendirme kurumu Moody’s’i Cemaatçi yaptılar. ‘FETÖ’cü’ olmayanlar ise AKP IŞİD BOKO HARAM ve El-Kaide.

Erdoğan’a yakın ve havuz  medyası olarak da bilinen basın kendini küçük düşürücü bir habere daha imza attı. Başta ABD, Fransa, Almanya ve 170 ülkede bulunan ve Hizmet Hareketine gönül veren iş adamları tarafından yaptırılan başarılı okulları kapatmayan  devlet başkanlarını cemaatçi ilan etmişlerdi.  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Star Gazetesi yazarı Yiğit Bulut iki gün önce Moody’s kılıklı FETÖ ve diğerleri adlı yazısında her zaman olduğu gibi bağımsız kredi derecelendirme kuruluşu Moody’sin kararını hizmet hareketine bağlayıp, Moody’s sonrası şöyle, böyle olur” diyenlere itibar etmeyin… Eski Türkiye’ye belki bir şey olurdu. Yeni Türkiye “o merkezlere avuç açan değil”, EKONOMİSİNİ ÇEŞİTLENDİRMİŞ, ÜRETEN, HEDEFLERİ OLAN BİR TÜRKİYE… Moody’s gibi “kurma kolu dışarıda” olanlara bakıp Türkiye’ye “gelmeyecek veya çıkacak” varsa, KENDİ KAYBEDER! YOLUMUZ AÇIK… ifadesini kulandı.

Uluslararası kredi derecelendirme kurumu Moody’s, ise Türkiye’de çıkan bu tür haberleri sert dille eleştirdi.  

MOODY’S TÜRKİYE’NİN KREDİ NOTUNU DÜŞÜRMESİ NE ANLAM GELİYOR

Moody’s, Türkiye’nin kredi görünümünü ‘durağan’ olarak belirlerken notunu ‘Baa3’ten ‘Ba1’e düşürmüştü. Bu da Türkiye’nin Moody’s tarafından yatırım yapılabilir durumda görülmediği anlamına geliyor.

Moody’s’den yapılan açıklamada, dış finansman yükümlülüklerine yönelik risklerin artması ve kurumsal güç ve büyümenin zayıflaması gerekçe gösterilmişti.

HAVUZ MEDYASINA GÖRE ‘FETÖ’CÜ’ OLMAYANLAR: AKP IŞİD BOKO HARAM VE El-KAİDE

Uluslararasında barış ve hoşgörünün temsilcileri arasında gösterilen Hizmet Hareketi, son üç yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Akp hükümetleri tarafından cadı avına maruz kaldığı tüm insan hakları kuruluşları tarafından dile getirildi. Özellikle havuz medyası tarafından atılan iftiraların uluslararası kamuoyunda kabul görmediği bizzat aynı kurum ve kuruluşlar tarafından defalarca dillendirildi. Buna rağmen Erdoğan’a yakın medya kuruluşları yalan ve iftira haberlerine devam ettiler. İşin ilginç yanı ise dünyadaki tüm uluslararası kurumlar ile Hizmet Hareketine ait müesseseleri kapatmayan 170 devleti cemaatçi diye nitelediler. Şöyle dönüp geriye baktığımızda cemaatçi olarak nitelemedikleri sadece kendileri ve bir de terör örgütlerinin olduğu görülecektir. Yani Erdoğan’a yakın medyaya göre dünyada cemaatçi olamayanlar şunlar, ilk sırada Akp ve daha sonra ise IŞİD, BOKO HARAM ve El-Kaide gibi terör örgütleri. Aslında havuz medyası kendini çok kötü durumda ele vermiş oluyor.

 

YORUMLAR


    0 YORUM