USD
3,7776
EURO
4,6236
ALTIN
161,4208

Hocaefendi’nin avukatından pasaport iddiasına yanıt!

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin başka bir pasaportu daha bulunduğuna dair iddialar, avukatları tarafından yapılan açıklamayla yalanlandı.  Hocaefendi’nin avukatları tarafından yapılan açıklama; ”Sayın Gülen, iktidara yakın herkes tarafından bilinen adresinde yaşamaya devam etmektedir. Sadece Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahiptir. Yalancı ve dolandırıcı olduğu bilinen bir kişinin iftira attığı gibi başkaca bir sıfatta ve isimde pasaportu yoktur. Bu iddia […]

Hocaefendi’nin avukatından pasaport iddiasına yanıt!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin başka bir pasaportu daha bulunduğuna dair iddialar, avukatları tarafından yapılan açıklamayla yalanlandı.

 Hocaefendi’nin avukatları tarafından yapılan açıklama;

”Sayın Gülen, iktidara yakın herkes tarafından bilinen adresinde yaşamaya devam etmektedir. Sadece Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahiptir. Yalancı ve dolandırıcı olduğu bilinen bir kişinin iftira attığı gibi başkaca bir sıfatta ve isimde pasaportu yoktur. Bu iddia açık bir iftiradır. 

 Aynı yazı içerisinde, hem suçların şahsiliğinden bahsedip hem de delilsiz suçlamada bulunarak, ABD’nin iade sürecine müdahale edildiği şeklinde, akla ziyan başka bir iftira atılmıştır. Sayın Gülen’in, iddia edildiği gibi herhangi bir kişiden beklentisi ya da endişesi yoktur. Adli makamlar suçlamaların doğru olduğuna ve yargılamanın siyasi olmadığına karar verirse yargılanmaya hazırdır. 

Bilgisine başvurmak isteyen herkese, Sayın Gülen’in kapısı açıktır 

Sayın Gülen, hain darbe girişiminin hemen sonrasında yaptığı açıklamalarda ve röportajlarda açıkça, Uluslararası bir komisyon darbe konusunda araştırma yapıp darbeyle irtibatım olduğunu tespit ederlerse, hatta gerçek olmasa da, bu şekilde bir rapor hazırlanırsa kendim gelir yargılanırım’ demiştir. Bu açık beyan karşısında, bir suç isnadında bulunulacaksa işkenceyle alınan ya da yalancılıkları maruf olan kişilerin ifadeleri değil, uluslararası bir araştırma heyeti tarafından hazırlanacak rapor doğrultusunda değerlendirme yapılmalıdır. Bu konuda bilgisine başvurmak isteyen herkese, Sayın Gülen’in kapısı açıktır.”

YORUMLAR


    0 YORUM