USD
3,7743
EURO
4,6225
ALTIN
161,3776

Hollandalı Prensese servet gibi harçlık

Kral Willem – Alexander’in ardından Hollanda tahtatına çıkması beklenen veliaht Prenses Amalia, 18 yaşına bastığı andan itibaren günlük servet gibi harçlık alacak. Net 4 bin euro   hazine ödeneği alacak Hollanda’nın veliaht Prensesi Amalia 18 yaşına girince günlük 4 bin euro harçlık alacağı aktarıldı. Buna göre yıllık kazancı ise yaklaşık 1,5 milyon euro civarında olacak. […]

Hollandalı Prensese servet gibi harçlık
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kral Willem – Alexander’in ardından Hollanda tahtatına çıkması beklenen veliaht Prenses Amalia, 18 yaşına bastığı andan itibaren günlük servet gibi harçlık alacak.

Net 4 bin euro   hazine ödeneği alacak

Hollanda’nın veliaht Prensesi Amalia 18 yaşına girince günlük 4 bin euro harçlık alacağı aktarıldı. Buna göre yıllık kazancı ise yaklaşık 1,5 milyon euro civarında olacak.

Hollanda hükümeti, yeni bütçe tasarısına, Prenses Amalia’ya 5 yıl sonra verilmeye başlanacak hazine ödeneği için kaynak ayrılmasına karar verdi.

Halen Lahey’deki bir devlet okulunda orta öğretimine devam eden Amalia, 7 Aralık 2021’de 18 yaşına basacak.

Amalia, Hollanda tahtının bir numaralı varisi olduğu için bu tarihten itibaren devlet hazinesinden servet değerinde harçlık alacağı belirtiliyor.

Hollanda Kraliyet Ailesi’ne verilen hazine ödeneğinin yüksekliği zaman zaman tartışmalara yol açsa da hanedanın devamı için siyasilerin pek ses çıkarmadığı belirtiliyor.

Kraliçe tacını takacağı vakte kadar ise Amalia’nın, yaklaşık 30 milyon euro hazine geliri elde edeceği bekleniyor.

YORUMLAR


    0 YORUM