USD
3,7771
EURO
4,6220
ALTIN
161,4499

Hukuçular Deneği: Adliye mescidinde namaz kılanlar arkadaşlarına tecavüz ediyor

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, Ankara Barosu’nun Genel Kurulu’nda, cezaevinde işkence ve tecavüze maruz kalanlar hakkında açıklamada bulundu. Kozağaçlı, “Adliye mescidinde beraber namaz kılanlar bu arkadaşlarımıza hapishanelerde tecavüz ediyorlar” dedi. Başkan Kozağaçlı yaptığı konuşmada, “Ülke genelinde ve Ankara’da yaygın bir sistematik işkence var. Farkında mısınız, başka önemsiz mevzular bir yana yargıçlara, savcılara, askerlere, […]

Hukuçular Deneği: Adliye mescidinde namaz kılanlar arkadaşlarına  tecavüz ediyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, Ankara Barosu’nun Genel Kurulu’nda, cezaevinde işkence ve tecavüze maruz kalanlar hakkında açıklamada bulundu. Kozağaçlı, “Adliye mescidinde beraber namaz kılanlar bu arkadaşlarımıza hapishanelerde tecavüz ediyorlar” dedi.

Başkan Kozağaçlı yaptığı konuşmada, “Ülke genelinde ve Ankara’da yaygın bir sistematik işkence var. Farkında mısınız, başka önemsiz mevzular bir yana yargıçlara, savcılara, askerlere, polislere veya vatandaşa sistematik işkence yapılıyor. Farkında mısınız, beraber pilav yiyenler,  siz niye sesinizi yükseltmiyorsunuz? Adliye mescidinde beraber namaz kılanlar bu arkadaşlarımıza hapishanelerde tecavüz ediyorlar. Kalın bağırsak ameliyatı olmuş insanları gördüm makatlarına sokulan eşyalar yüzünden emniyette ve hapishanede. Biz bu insanlara işkence yapılmasına izin vermeyeceğiz. Bu  ülkede hiç kimseye işkence yapılmasına izin vermeyeceğiz. Ankara Barosu ile birlikte Türkiye’deki avukat geleneği işkence karşısında çaresiz kalmıştır. Utançla başımızı öne eğmeliyiz. Ülke genelinde 40 bin tutuklama, 80 bin gözaltı var. ” ifadelerini kullandı.

Öte yandan namaz kıldıklarını idda eden IŞİD terör örgütü de yakaladıkları ve çoğu Müslüman olan masum insanlara tecavüz etmeleri dünya basınında yer almıştı. Eli kanlı IŞİD terör örgütü yakaladıkları insanların malına, canına, vatanlarına, ailelerine ve namuslarına el koymayı dini bir vecebeimiş gibi lanse etmesine  İslam aleminden, “İslamın yüzünü kirlettiler” tepkisi gelmişti.

Türkiye’de ayyuka çıkan işkence taktiklerine bakıldığında ise IŞİD’le aynı yolda yürüdükleri gözüküyor. Kimler tarafından polis teşkilatına alındığı henüz belli olmayan bu işkenceci polisler, hapishanelerde tecavüz olayının yanında  intihar süsü adı altında insanları katletmeleri AKP’liler tarafından dinin bir emriymiş gibi algılanması ise tüm dünyada şaşkınlıkla karşılanıyor.

Bu olaylar üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, tecavüz, adam öldürme ve işkence gibi cürümleri yapan polislere arka çıkması ise uluslararası kurumlar tarafından eleştirilmeye devam ediyor. Erdoğan, Hâkim ve Savcı’ların Beştepedeki kura çekimi töreninde, “Zaman zaman bazı şeyler söyleniyor efendim mağdurlar varmış, kardeşlerim kusura bakmayın mağdur falan yok” diyerek yapılan tüm insanlık dışı uygulamalara sahip çıkmıştı.

YORUMLAR


    0 YORUM