USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Hükümet Anıtkabir’le oynuyor

AKP iktidarı, Anıtkabir’e yapılan ve tepki çekmesinin ardından kaldırılan çocuk parkından sonra şimdi de yerleşke içerisine halı saha yaptırdı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan,  “Anıtkabir’de asker futbol oynasın diye halı saha mı yapılır. Anıtkabir yerleşkesindeki bu hareketler Türkiye halkının değerleriyle dalga geçmektir. Bu artık saygısızlığın dik alasıdır. Çocuk parkı nasıl kaldırıldıysa bu halı […]

Hükümet Anıtkabir’le oynuyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP iktidarı, Anıtkabir’e yapılan ve tepki çekmesinin ardından kaldırılan çocuk parkından sonra şimdi de yerleşke içerisine halı saha yaptırdı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan,  “Anıtkabir’de asker futbol oynasın diye halı saha mı yapılır. Anıtkabir yerleşkesindeki bu hareketler Türkiye halkının değerleriyle dalga geçmektir. Bu artık saygısızlığın dik alasıdır. Çocuk parkı nasıl kaldırıldıysa bu halı saha da öyle kalkacak. Anıtkabir ne bir oyun alanı ne de futbol sahasıdır” dedi. Çocuk parkına gelen tepkilerden ders almadıklarını vurgulayan Candan, “Genelkurmay Başkanlığı Anıtkabir’in nasıl bir yer olduğunun farkında mıdır” dedi. Çocuk parkına gelen tepkileri ve apar topar kaldırılışını hatırlatan Candan, Genelkurmay ve Anıtkabir Komutanlığının yaşananlardan ders çıkarmamış olduğunu belirtti.

Öte yandan CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, “Anıtkabir’i koruması gerekenler belli ki bu mekanın anlamını da değerini de bilmiyorlar. Değerlerimizi sulandırıyor, Atamıza saygısızlığın daniskasını yapıyor. Bu zihniyet Anıtkabir’i koruyacak bir anlayıştan yoksundur”  açıklamasında bulundu.

Ayrıca görüntülerin sosyal medyaya düşmesi üzerine #AnıtkabirdeHalıSahaİstemiyoruz başlığı altında  binlerce kişi “Sabrımızı sınamayın”  diyerek AKP hükümetine tepki verdi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM