USD
3,8458
EURO
4,5156
ALTIN
153,7419

Hükümet’ten bilime operasyon: Ege Üniversitesi’ne ikinci baskın

AKP Hükümeti 15 Temmuz darbe tiyatrosundan sonra her alanda başlattığı cadı avına devam ediyor. Bu sefer de hedefte Ege Üniversitesi var, 19 kişi göz altına alındı. İktidar’ın hedef göstermesiyle harekete geçen İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, yürüttüğü soruşturmada Ege Üniversitesi’ne yönelik Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ikinci operasyon düzenlendi. 16 ilde yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. […]

Hükümet’ten bilime operasyon:  Ege Üniversitesi’ne ikinci baskın
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP Hükümeti 15 Temmuz darbe tiyatrosundan sonra her alanda başlattığı cadı avına devam ediyor. Bu sefer de hedefte Ege Üniversitesi var, 19 kişi göz altına alındı.

İktidar’ın hedef göstermesiyle harekete geçen İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, yürüttüğü soruşturmada Ege Üniversitesi’ne yönelik Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ikinci operasyon düzenlendi. 16 ilde yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında, üniversitede çeşitli birimlerde görevli personel, araştırma görevlisi ile eski mezunların bulunduğu belirtildi.

İLK BASKINDA DA 16 AKADEMİSYEN GÖZALTINA ALINMIŞTI

Aynı üniversiteye geçen cumartesi de İzmir, Balıkesir, Manisa ve Ankara illerinde yapılan ilk operasyonda, aralarında profesörlerinde bulunduğu 16 kişi gözaltına alınmıştı. Bu kişilerin sorgularının halen devam ettiği duyuruldu.

YORUMLAR


    0 YORUM