USD
3,7927
EURO
4,6482
ALTIN
162,6605

İki farklı İl’de IŞİD’e geniş operasyon

İstanbul ve Adana’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütü IŞİD hücre evlerine yönelik geniş çaplı operasyon düzenlendi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Başakşehir’de önceden belirlenen adreslere operasyon yaptı. Operasyona Özel Harekat ve çok sayıda sivil ekip destek verdi.  Bayrampaşa’daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde buluşan ekipler, saat 02.30 sıralarında konvoy halinde Bayakşehir’e hareket etti. Sedef […]

İki farklı İl’de IŞİD’e geniş operasyon
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstanbul ve Adana’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütü IŞİD hücre evlerine yönelik geniş çaplı operasyon düzenlendi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Başakşehir’de önceden belirlenen adreslere operasyon yaptı. Operasyona Özel Harekat ve çok sayıda sivil ekip destek verdi.  Bayrampaşa’daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde buluşan ekipler, saat 02.30 sıralarında konvoy halinde Bayakşehir’e hareket etti.
Sedef Sitesi’nde bir adrese gelen polis, uyarılara rağmen kapı açılmayınca koç burnu ile kapıyı kırmaya çalıştı. Bu sırada zemin katta bulunan adresin balkonundan içeri bakan polisler içerde şüpheli bir kişiyi gördü. Polisler balkon camının kırarak şüpheliyi gözaltına aldı. Operasyonun içeriği hakkında bilgi verilmezken, farklı adreslerdeki aramalar sürüyor.

Adana’da IŞİD’li canlı bomba oldukları iddiasıyla düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

Dün akşam ise Adana Merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Yeşilyurt Mahallesi 70174 sokaktaki 4 katlı bir binanın zemin katındaki evde IŞİD’in canlı bombasının bulunduğu istihbaratı üzerine polis operasyon düzenledi.

İstihbarat, Terör ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin katıldığı operasyonda IŞİD’in canlı bombası olduğu iddia edilen 2 kişi, bunlara yardım ettiği iddia edilen 5 kişi ise farklı yerlerde yapılan operasyonlarla yakalandı.

YORUMLAR


    0 YORUM