USD
3,7771
EURO
4,6222
ALTIN
161,4369

“İki kişilik kabus” Almanya’da Türkçe sahnelenecek

Shakespeare’in oyunları Almanya’da Türkçe sahnelenecek. İstanbullu genç tiyatro topluluğu ReBeZa, 13 Ekim’de Almanya’nın Bremen kentindeki Schakespeare Company Tiyatrosu’nda saat 19.30’da, Hannover kentinde ise 15 Ekim Kulturzentrum Pavillon’da 19.30’da seyirciyle buluşacak. ReBeZa topluluğu her iki kentte çıkacağı sahnede Shakespeare’in ünlü Macbeth oyunu “İki kişilik kabus”u  sergileyecek. Her iki kentte sergilenen oyun Türkçe sahnelenecek. Alman seyirciler için […]

“İki kişilik kabus” Almanya’da Türkçe sahnelenecek
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Shakespeare’in oyunları Almanya’da Türkçe sahnelenecek. İstanbullu genç tiyatro topluluğu ReBeZa, 13 Ekim’de Almanya’nın Bremen kentindeki Schakespeare Company Tiyatrosu’nda saat 19.30’da, Hannover kentinde ise 15 Ekim Kulturzentrum Pavillon’da 19.30’da seyirciyle buluşacak.

ReBeZa topluluğu her iki kentte çıkacağı sahnede Shakespeare’in ünlü Macbeth oyunu “İki kişilik kabus”u  sergileyecek. Her iki kentte sergilenen oyun Türkçe sahnelenecek. Alman seyirciler için oyun Almanca üst yazılı olacak.

400 yıllık sahne eserine  güncel bir yorum yaptıklarını ifade eden ReBeZa topluluğu üyelerinden Erkan Uyanıksoy, ”Macbeth’in iktidar hırsını hepimiz tanımlarız, çünkü bu bir ölçüde hepimizde vardır. O güce ulaşmak için önümüzde ahlaki bir engel varsa Machbeth bunun için Kralı öldürmek zorundadır. Engeller, yoğunluklar değişir, ama temel arzular ve çelişkiler 400 yıldır hep aynı” dedi.

Birçok ülkede serci ile buluşan ve beğeni toplayan topluluk son olarak geçtiğimiz hafta Brezilya’da izleyici karşısına çıkmıştı.

YORUMLAR


    0 YORUM