USD
3,8229
EURO
4,6607
ALTIN
163,1121

iPhone 8 OLED ekranla mı gelecek?

Apple’ın iPhone 8 ile birlikte SHARP’ın ürettiği OLED ekranlara geçebileceği açıklandı.   Geçtiğimiz ay Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini tanıtmasından sonra, iPhone 8 ile ilgili çeşitli bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Apple’ın iPhone 7S modelini atlayarak iPhone 8 ile kullanıcıların karşısına çıkacağı iddialarından sonra, yeni bir rapor ise iPhone 8’de Apple’ın ekran teknolojisini değiştireceğini gösteriyor. Paylaşılan […]

iPhone 8 OLED ekranla mı gelecek?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Apple’ın iPhone 8 ile birlikte SHARP’ın ürettiği OLED ekranlara geçebileceği açıklandı.

 

Geçtiğimiz ay Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini tanıtmasından sonra, iPhone 8 ile ilgili çeşitli bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Apple’ın iPhone 7S modelini atlayarak iPhone 8 ile kullanıcıların karşısına çıkacağı iddialarından sonra, yeni bir rapor ise iPhone 8’de Apple’ın ekran teknolojisini değiştireceğini gösteriyor.

Paylaşılan ilk bilgilere göre Apple, iPhone 7’de kullandığı IPS LCD ekran teknolojisinden vazgeçerek OLED ekranların yaygınlaşmasıyla birlikte iPhone 8 modelinde OLED ekranteknolojisine geçecek.

OLED ekran teknolojisi sayesinde iPhone 8 kullanıcıları çok daha dinamik, canlı ve doğru renklerin yansıtıldığı kaliteli bir ekran deneyimi yaşarken aynı zamanda diğer ekranlara kıyasla OLED ekran daha az güç tüketecek.

Sharp‘ın akıllı telefonlar için üreteceği OLED ekranlarını kullanacağı söylenen Apple, iPhone 8 modelini önümüzdeki iPhone 7S modeli yerine 2017 yılında ya da 2018 yılında tanıtacak.

 

YORUMLAR


    0 YORUM