USD
3,9259
EURO
4,6107
ALTIN
161,2052

Irak Başbakanı Abadi’den Erdoğan kalitesinde cevap

Türk askerinin topraklarından çekilmesini isteyen Irak Başbakanı Haydar Al-Abadi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kalitesine göre cevap verdi, “Topraklarımızı video çağrılarıyla değil, insanlarımızın iradesiyle kurtaracağız”   Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abadi için “Sen benim muhatabım değilsin, seviyemde değilsin… Irak’tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin” ifadelerini kullanmıştı. Twitter’dan açıklama yapan […]

Irak Başbakanı Abadi’den Erdoğan kalitesinde cevap
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türk askerinin topraklarından çekilmesini isteyen Irak Başbakanı Haydar Al-Abadi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kalitesine göre cevap verdi, “Topraklarımızı video çağrılarıyla değil, insanlarımızın iradesiyle kurtaracağız”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abadi için “Sen benim muhatabım değilsin, seviyemde değilsin… Irak’tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin” ifadelerini kullanmıştı.

Twitter’dan açıklama yapan Irak Başbakanı Abadi ise, Erdoğan’a “Düşmanınız değiliz. Topraklarımızı video çağrılarıyla değil, insanlarımızın iradesiyle kurtaracağız” mesajı gönderdi. Abadi’nin twitter’den cavabını siyasi analistler, Erdoğan’ın kalitesine göre kasıtlı bir cevap olarak yorumladılar.

Öte yandan Haydar Al-Abadi’nin sözcüsü Saad el-Haditi, AFP’ye yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ateşe benzin döktüğünü’ belirtti. ‘Türkiye’den gelen açıklamaların, hukuk ve güvenlik meselesini kişisel probleme dönüştürdüğünü’ öne süren Haditi, “Anlaşılan Türkiye, Irak’la sorunu çözme konusunda ciddi değil” diye açıkladı.

ERDOĞAN IRAK BAŞBAKANINA “ÖNCE HADDİNİ BİL” DEMİŞTİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrasya’da İslam; Din İstismarına Karşı Birlik, Dayanışma ve Gelecek Perspektifi” temasıyla Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen 9’uncu Avrasya İslam Şurası açılışında şöyle demişti: “Şu anda Irak’ta, yakında da Musul’da yapılacak operasyonlara aynı anlayışla, nasıl Cerablus’ta katıldıysak, nasıl Rai’de katıldıysak, evet şimdi yine söylüyorum. Şahsıma hakaretler ediyor, sen benim zaten muhatabım değilsin, seviyemde değilsin, kıratımda değilsin, kalitemde değilsin, Irak’tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin. Kim bu? Irak’ın Başbakanı. Önce haddini bil… Kendileri Başika Üssü’nü kurmamız için Sayın Davutoğlu döneminde bizlere talepleri var, bunların hepsinin canlı kayıtları var ve bugün, yarın bunların hepsi televizyonlarda yayımlanacak. Buna rağmen Başika üssüne girilmiştir, şimdi diyor ki; ‘Buradan çekilin.’ Türkiye Cumhuriyeti’nin ordusu sizlerden talimat alacak kadar kalitesini kaybetmiş değildir. Gereği neyse bunu biz gerektiği şekilde bugüne kadar nasıl yaptıysak yapmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR


    0 YORUM