USD
3,8233
EURO
4,6607
ALTIN
163,1794

Irak Başbakanı İbadi’den Erdoğan’ı kızdıracak ikinci açıklama

Irak Başbakanı Haydar El-İbadi, Türk güçlerinin Musul’u kurtarma operasyonuna katılmasına izin vermeyeceğini açıkladı. Dün akşam saatlerinde Musul’daki IŞİD terör örgütü hedeflerine ABD ve Fransa uçaklarının havadan, ABD topçusunun da karadan vurmaya başlamasının ardından Irak Başbakanı Haydar El-İbadi bir açıklama yaptı. İbadi, “Irak hükümeti, Türk güçlerinin Musul’u kurtarma operasyonuna katılmasına izin vermeyecektir” dedi. Irak Başbakanlık Basın Ofisi’ninden yapılan açıklamada […]

Irak Başbakanı İbadi’den Erdoğan’ı kızdıracak ikinci açıklama
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Dün akşam saatlerinde Musul’daki IŞİD terör örgütü hedeflerine ABD ve Fransa uçaklarının havadan, ABD topçusunun da karadan vurmaya başlamasının ardından Irak Başbakanı Haydar El-İbadi bir açıklama yaptı. İbadi, “Irak hükümeti, Türk güçlerinin Musul’u kurtarma operasyonuna katılmasına izin vermeyecektir” dedi.

Irak Başbakanlık Basın Ofisi’ninden yapılan açıklamada ise “Başbakan Haydar El-İbadi, Şii milis liderleriyle Bağdat’ta, Musul’u IŞİD’den kurtarma operasyonunu görüştü. Şii milis gücü Haşdi Şabi liderleriyle bir araya gelerek, Kerkük’e bağlı Havice ilçesi ve ülkenin ikinci büyük kenti Musul’u IŞİD’ten kurtarma operasyonu hazırlıklarının ele alındığı kunuşuldu” denildi.

Bu açıklamanın ardından geçen hafta Irak Başbakan’ı İbadi ile basın yoluyla atışan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu son açıklamalara sert çıkacağı bekleniyor.

YORUMLAR


    0 YORUM