USD
3,8220
EURO
4,6569
ALTIN
163,0915

IŞİD ve PKK’dan hain saldırı: 4 şehit

İlk önce Gaziantep’te IŞİD’in hücre evine düzenlenen baskın sırasında canlı bomba kendisini patlattı. İkinci saldırı ise Hakkari’den,şehit sayısı ise 4 oldu. İki kanlı terör örgütü anlaşmışcasına peş peşe patlamalar gerçekleştirdiler. IŞİD Gaziantep’i kana bularken PKK da Hakkari’de kan döktü. Şahinbey ilçesine bağlı Güneykent Mahallesi’ndeki bir evde teröristlerin saklandığı ihbarı alan İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat […]

IŞİD ve PKK’dan hain saldırı: 4 şehit
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İlk önce Gaziantep’te IŞİD’in hücre evine düzenlenen baskın sırasında canlı bomba kendisini patlattı. İkinci saldırı ise Hakkari’den,şehit sayısı ise 4 oldu.

İki kanlı terör örgütü anlaşmışcasına peş peşe patlamalar gerçekleştirdiler. IŞİD Gaziantep’i kana bularken PKK da Hakkari’de kan döktü.

Şahinbey ilçesine bağlı Güneykent Mahallesi’ndeki bir evde teröristlerin saklandığı ihbarı alan İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi ekipleri, bölgenin giriş ve çıkışlarını zırhlı araçlarla kapattı. Daha sonra belirlenen eve giren ekiplerin çalışması sırasında terör örgütü IŞİD üyesi kendisini patlattı.
Gaziantep’teki patlamayla birlikte ortalık savaş alanına dönerken çok sayıda kişi yaralandı. Aralarında polislerin de bulunduğu 10’dan fazla yaralı, bölgeye sevk edilen ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere taşınarak tedaviye alındı. IŞİD terör örgütü tarafından yapılan hain saldırıda 3 polis şehit olurken 8 kişi de yaralandı.
İkinci acı haber ise Hakkari-Van karayolundan geldi. Mayın arama tarama faaliyeti yürüten askerler, PKK’lı teröristlerce Yeniköprü yakınlarında yola tuzaklanan el yapımı patlayıcıyı fark etti. Çevrede alınan güvenlik önlemlerinin ardından ekiplerin çalışması sırasında patlayıcının infilak etmesi sonucu bir asker şehit oldu.

YORUMLAR


    0 YORUM