USD
3,8458
EURO
4,5157
ALTIN
153,7091

Karaman Başsavcılığı Ensar Vakfı’ndaki tecavüzü sıfırladı

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ensar Vakfı ve KAİMDER öğrenci yurtlarında yaşanan tecavüz skandalı sonrası başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık Ensar Vakfı ile KAİMDER için kovuşturmaya yer olmadığına hükmetti. Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı KAİMDER ve Ensar Vakfı öğrenci yurtlarında yaşanan skandal olay sonrası yaptığı soruşturmayı tamamladı. Karaman Başsavcılığı 2016/2308 soruşturma nolu dosyada Ensar Vakfı ve KAİMDER için kovuşturmaya yer […]

Karaman Başsavcılığı Ensar Vakfı’ndaki tecavüzü sıfırladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ensar Vakfı ve KAİMDER öğrenci yurtlarında yaşanan tecavüz skandalı sonrası başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık Ensar Vakfı ile KAİMDER için kovuşturmaya yer olmadığına hükmetti.

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı KAİMDER ve Ensar Vakfı öğrenci yurtlarında yaşanan skandal olay sonrası yaptığı soruşturmayı tamamladı. Karaman Başsavcılığı 2016/2308 soruşturma nolu dosyada Ensar Vakfı ve KAİMDER için kovuşturmaya yer olmadığına karar vererek, Vali Murat Koca ve İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu için dava açılmasına gerek olmadığına hükmetti. Vali Murat Koca’nın dosyası yasa gereği soruşturma yetkisi olan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

Ailelerin ifadelerinde dikkat çeken unsur Ensar Vakfı, KAİMDER ile birlikte Vali ve Milli Eğitim Müdüründen de şikayetçi olmadığını söylemeleri oldu. Ardından Ensar Vakfı ve Kaimder’i övmeleri ise kuşkuları artırdı.

Savcılık, bütün delil ve belgelere rağmen ENSAR Vakfı ve KAİMDER için kovuşturmaya yer olmadığına hükmetti.

 

YORUMLAR


    0 YORUM