USD
3,9261
EURO
4,6100
ALTIN
161,1907

Kaş yapayım derken göz çıkardı! ‘Türk kadını adam gibi ölmesini çok iyi bilir’

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bir adam gibi ölmek var, bir de madam gibi ölmek var” sözlerini savunayım derken kendisi de gaf yaptı. Bakan Fatma Betül Sayan “Cumhurbaşkanımızın kullandığı bu ifade Anadolu’da kullanılan bir deyim. Türk kadını adam gibi ölmesini çok iyi bilir” dedi. Geçen cumartesi Trabzon’da havalimanında konuşan Erdoğan […]

Kaş yapayım derken göz çıkardı! ‘Türk kadını adam gibi ölmesini çok iyi bilir’
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bir adam gibi ölmek var, bir de madam gibi ölmek var” sözlerini savunayım derken kendisi de gaf yaptı. Bakan Fatma Betül Sayan “Cumhurbaşkanımızın kullandığı bu ifade Anadolu’da kullanılan bir deyim. Türk kadını adam gibi ölmesini çok iyi bilir” dedi.

Geçen cumartesi Trabzon’da havalimanında konuşan Erdoğan şöyle demişti: “Dünyanın makamları nerede kalıyor? Burada kalıyor. Paran pulun her şeyin nerede kalıyor? Burada kalıyor. Cumhurbaşkanı olsan ne yazar, başbakan olsan ne yazar, multi milyarder olsan ne yazar? Hepsi geçici. Ne diyordum size hatırlayın, biz bir gün ölmeyecek miyiz? Öleceğiz. Bir adam gibi ölmek var, bir şey söyleyecektim ama onu söylemeyeceğim, bir de madam gibi ölmek var. Ölelim ama adam gibi ölelim. Sonra bizi defnedecekleri yer ne kadar? İki metreküp değil mi? Oraya gömecekler.”

CNN Türk’te yer alan habere göre, Meclis Genel Kurulu’nda söz alan Sayan, Erdoğan’ın sözleri için şu değerlendirme de bulundu:“Cumhurbaşkanımızın kullandığı bu ifade Anadolu’da kullanılan bir deyim. Sayın cumhurbaşkanımızın kadına verdiği değer, bizi her zaman siyasette ne kadar değerlendirdiği ve ön konuma geçirmeye çalıştığı tarafımızdan görülmüştür.”

YORUMLAR


    0 YORUM