USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Kenan Sofuoğlu 5. kez Dünya şampiyonu

Motosiklet dünyasının efsanevi ismi Kenan Sofuoğlu,  Dünya Süpersport Şampiyonası’nda 5. kez şampiyon olarak çok önemli bir başarıya imza attı.  İspanya’nın Cadiz kentindeki 4 bin 423 metrelik Jerez Pisti’nde koşulan sezonun 11. mücadelesi, 19 tur üzerinden yapıldı. Kenan, mücadeleyi lider götüren Krummenacher’in 5. turda yarış dışı kalmasıyla şampiyonluğu garantiledi. Kalan turlarda şampiyonluğa ulaşmanın rahatlığıyla yarışan Kenan, Tuuli […]

Kenan Sofuoğlu 5. kez Dünya şampiyonu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Motosiklet dünyasının efsanevi ismi Kenan Sofuoğlu,  Dünya Süpersport Şampiyonası’nda 5. kez şampiyon olarak çok önemli bir başarıya imza attı. 

İspanya’nın Cadiz kentindeki 4 bin 423 metrelik Jerez Pisti’nde koşulan sezonun 11. mücadelesi, 19 tur üzerinden yapıldı.

Kenan, mücadeleyi lider götüren Krummenacher’in 5. turda yarış dışı kalmasıyla şampiyonluğu garantiledi. Kalan turlarda şampiyonluğa ulaşmanın rahatlığıyla yarışan Kenan, Tuuli ile arasındaki birincilik mücadelesini de kazandı. Tuuli 2’nci, Honda’dan Kyle Smith ise 3. sırayı aldı.

Sofuoğlu, yarış sonunda motorundan inerek seyircileri selamladı ve ardından Türk Bayrağını alarak pistte zafer turunu attı.

  1. kez dünya şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, ödül töreninde 4 aylık oğlu Mahir’i kürsüye çıkartarak sevincini paylaşması basının ilgisini çekti.

Sürücüler klasmanı

Sezonun 11. yarışının ardından sürücüler klasmanında ilk 5 sıra şöyle:

1. Kenan Sofuoğlu (Türkiye) – 196 puan
2. Randy Krummenacher (İsviçre) – 129
3. Jules Cluzel (Fransa) – 126
4. Patrick Jacobsen (ABD) – 122
5. Kyle Smith (Büyük Britanya) – 100

YORUMLAR


    0 YORUM