USD
3,9703
EURO
4,6609
ALTIN
163,6615

Kılıçdaroğlu: Zalimi mi savunayım mazlumu mu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kim ki mağduriyet edebiyatı yapıyor, ihanet içindedir’ sözlerine aynı sertlikte cevap verdi. 15 Temmuz sonrası yaşananları örnekleri ile anlatarak ‘Zalimi mi savunayım mazlumu mu’ dedi. Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz sonrası yaşanan mağduriyetlerle ilgili Habertürk’e ankattı. 1 milyon mağdur Darbeyle ilgili olmayan kişileri mağdur kabul ediyoruz. Darbeyle ilgili bile […]

Kılıçdaroğlu: Zalimi mi savunayım mazlumu mu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kim ki mağduriyet edebiyatı yapıyor, ihanet içindedir’ sözlerine aynı sertlikte cevap verdi. 15 Temmuz sonrası yaşananları örnekleri ile anlatarak ‘Zalimi mi savunayım mazlumu mu’ dedi.

Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz sonrası yaşanan mağduriyetlerle ilgili Habertürk’e ankattı.

1 milyon mağdur

Darbeyle ilgili olmayan kişileri mağdur kabul ediyoruz. Darbeyle ilgili bile olsa adil yargılanmalı. Mağdur sayısı 1 milyonu aşkın. Bir KHK’yla on binlerce insanın işine son veriyorsunuz. Mahkeme kararı var mı? Yok! On binlerce insanı açığa alıyorsunuz? Hangi gerekçeyle. Şüpheyle hukuk oluşturulmaz. Suçluyu idare değil hakim belirler.

‘Öğretmen hapiste öldü’

Bu süreçte kolektif suç yaratıldı. Eşi gözaltındaysa bütün aileyi suçluyorsunuz. Ailenin ne suçu var. Mağdur yok diyorlar. Sakarya’da şeker hastası öğretmen tutuklu. İlaçları verilmediği için hapishanede öldü.  Bu mağdur değil mi? Böyle bir şey olur mu?

‘İşinden olan öğretmene pazarda biber sattırmıyorlar’

Başka bir örnek vereyim. Kişi öğretmen. Memuriyetten atılmış. Hadi bir gerekçeyle attınız. Çocuklarına bakacak Bursa’nın kestel pazarında biber satacak. Zabıta geliyor ‘Sen biber satamazsın’ deyip tezgahı alıp gidiyor. Peki bu adamcağız çoluk çocuğuna nasıl bakacak? Süratli şekilde Meclis’i kim bombaladıysa Akın Üssü’nde kim darbe talimatı verdiyse onları süratle yargılayın. Bitti bu kadar basit.

‘AKP BM’ye işkence ve kötü muamele yapacağım diyor’

Türkiye BM’deki 13 maddeye çekince koydu. ‘Adil yargılama’ ve ‘kötü muamele’ Ne demek bu? ‘Ben adil yargılama yapmayacağım ve işkence yapacağım’ diyor. Yaptı da! Görüntüleri Anadolu Ajansı yayınladı. Diyorlar ki mağdur edebiyatı yapma. İşkenceye maruz kalanı savunmak benim görevim değil de ben neyi savunacağım? Zalimi mi savunacağım mazlumu mu savunacağım?

YORUMLAR


    0 YORUM