USD
3,8459
EURO
4,5160
ALTIN
153,7090

Kılıçdaroğlu’ndan Bilal’e: iddianame düzenlemezseniz adam değilsiniz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal’e, “iddianame düzenlemezseniz adam değilsiniz” diyerek açılan davaya sert tepki gösterdi. Kemal Kılıçdaroğlu Ağustos 2014’te, cumhurbaşkanlığı seçiminden beş gün önce Atatürk Havalimanı’nda bir konuşma yapmıştı. O konuşmanın ardından dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan, Kılıçdaroğlu hakkında şikayetçi olmuştu. Şikayetlerini, iki yıl geçmesine rağmen geri çekmeyen Erdoğan’lara karşı, “hakkımda  da […]

Kılıçdaroğlu’ndan Bilal’e: iddianame düzenlemezseniz adam değilsiniz
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal’e, “iddianame düzenlemezseniz adam değilsiniz” diyerek açılan davaya sert tepki gösterdi.
Kemal Kılıçdaroğlu Ağustos 2014’te, cumhurbaşkanlığı seçiminden beş gün önce Atatürk Havalimanı’nda bir konuşma yapmıştı. O konuşmanın ardından dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan, Kılıçdaroğlu hakkında şikayetçi olmuştu. Şikayetlerini, iki yıl geçmesine rağmen geri çekmeyen Erdoğan’lara karşı, “hakkımda  da 2 yıl 8 ay dava açılmış. 2 bin 800 yıllık iddianame düzenlemezseniz adam değilsiniz”uyarısında bulundu. CHP Başkanı, Bilal Erdoğan’a yüklendi: “Kim açmış (davayı)… Bilal oğlan açmış. Ben senin ne olduğunu gayet iyi biliyorum.‘Babacığım tekrar et, paraları saydık ama hepsini dağıtamadık’diyen sen değil miydin? Hesabını soracağım.” ifadelerini kullandı.
Hakimlere lehinde karar vermemeleri için baskı yapıldığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, Erdoğan şikayetinden vazgeçtiği için takipsizlik kararı verilirken, Bilal Erdoğan’ın şikayeti üzerine şahsı hakkında 2 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlenmesini eleştirdi.

YORUMLAR


    0 YORUM