USD
3,8216
EURO
4,6648
ALTIN
163,1794

Kulaçoğlu: Tecavüzle tehdit edildim

Redhack soruşturmasından gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu 12 günlük gözaltı süresinde maruz kaldığı işkenceleri, “tecavüzle tehdit edildim” diyerek anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a ait mail adresinin RedHack tarafından ele geçirilmesiyle gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu ve gözaltındaki 6 kişi serbest bırakıldı. Kulaçoğlu, gözaltında tutulduğu 12 günlük süreçte yaşadığı işkenceyi anlattı. İlk […]

Kulaçoğlu: Tecavüzle tehdit edildim
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Redhack soruşturmasından gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu 12 günlük gözaltı süresinde maruz kaldığı işkenceleri, “tecavüzle tehdit edildim” diyerek anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a ait mail adresinin RedHack tarafından ele geçirilmesiyle gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu ve gözaltındaki 6 kişi serbest bırakıldı. Kulaçoğlu, gözaltında tutulduğu 12 günlük süreçte yaşadığı işkenceyi anlattı.

İlk gözaltına alınan kişinin 25 yaşındaki Uğur Cihan Okutulmuş olduğunu ifade eden Kulaçoğlu, “Redhack 1997 kurulmuş, Uğur’da 1991 doğumlu. Uğur’u ‘örgüt liderliğinden’ almışlar. Yani bu duruma göre Uğur’un 6 yaşında bu örgütü kurması gerekiyor. Böyle saçma sapan iddiaları vardı” dedi.

Kendisinin ikinci gün gözaltına alındığını ifade eden Kulaçoğlu, Okutulmuş’un çok ağır işkenceden geçtiğini söyledi. “Bizimle konuşmuyordu, ilk başta anlamadık. Ama daha sonra öğrendik ki Filistin askısı dahil bir çok işkenceden geçmiş, konuşamıyordu” diyen Kulaçoğlu, tek kişilik hücrede 13 kişi tutulduklarını ancak birbirleriyle irtibat kurmalarının engellenmeye çalışıldığını kaydetti.

‘İTİRAFÇI OL SERBEST KAL’

2013 yılında gözaltına alındığında “Ergenekon” ve “Atatürkçü” olmaktan yargılandığını, “Hoca efendiye yanlış yaptın” denildiğini söyleyen Kulaçoğlu, “Bugün ise ‘FETÖ’yle ne bağlantın var? Bu belgeleri nereden aldınız? Bu maillerin yerini söyle? İtirafçı ol, seni hemen bırakalım’ dediklerini ifade etti. Kulaçoğlu, şunları söyledi: “Hücrede saatlerce ayakta bekletildik. Zaten sürekli saldırıyorlardı, kafamıza tekme atıyorlardı. Bunlar olağan şeylerdi zaten. Uğur’dan sonra bana işkence yapacaklardı. Sürekli tehdit ediyorlardı. Ama kamuoyu baskısı sayesinde avukatla görüşüm gerçekleşti. O da burada yaşananları, dışarıya aktarmış. Bu sayede ben işkence görmedim, ama tehditleri devam etti.”
KULAÇOĞLU: “TECAVÜZLE TEHDİT ETTİLER”
İddiaları kabul etmediği için tecavüzle tehdit edildiğini anlatan Kulaçoğlu, şöyle devam etti: “Bana, ‘buradaki herkesin karısı olacaksın, saçını da keseceğiz. Hepimizin elinden geçeceksin. Burası, dışarısı değil, burada neler dönüyor hiçbir şeyden haberiniz yok. Artık 2013 yılında değiliz’ dediler.”

Serbestbırakılan Kulaçoğlu, “İçeride alınan herkese yönelik korkunç bir muamele vardı. Sadece bize değil, MHP’den alınanlar da vardı. Onlara da işkence uygulandı. Hatta dediler ki, ’12 Eylül’de alındığımızda idamla yargılanıyorduk. O zaman bile daha iyiydi.’ İnanın, insanın gözünün yaşına bakmıyorlar gözaltında. Bize yiyecek getirdiklerinde gazeteye sararak getiriyorlardı. Orada haberleri görüyorduk. Neler yaşanmış 12 günde, basına yönelik darbeler gerçekleşmiş. Eğer bugün bırakıldıysak ve tek parçaysak basının haberleri ve dışarıda sergilenen kamuoyu baskısı sayesinde. Buradan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM