USD
3,9264
EURO
4,6100
ALTIN
161,2026

Maç esnasında fenalaşan antrenör vefat etti

Maç sırasında rahatsızlanarak hastahaneye kaldırılan Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Samsun Canik Belediyespor’un baş antrenörü Mehmet Can Öztürk, hayatını kaybetti. 9 Ekim Pazar günü Anadolujet BOTAŞ Cup’ta oynanan MBK Doğuş Hastanesi maçının dördüncü periyotu başlamadan önce kendisini iyi hissetmeyen; ancak bir yandan da takımını yalnız bırakmak istemeyen Öztürk, son çeyrek başlamadan önce salondan ayrılarak hastaneye […]

Maç esnasında fenalaşan antrenör vefat etti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Maç sırasında rahatsızlanarak hastahaneye kaldırılan Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Samsun Canik Belediyespor’un baş antrenörü Mehmet Can Öztürk, hayatını kaybetti.

9 Ekim Pazar günü Anadolujet BOTAŞ Cup’ta oynanan MBK Doğuş Hastanesi maçının dördüncü periyotu başlamadan önce kendisini iyi hissetmeyen; ancak bir yandan da takımını yalnız bırakmak istemeyen Öztürk, son çeyrek başlamadan önce salondan ayrılarak hastaneye kaldırıldı. 43 yaşındaki basketbol adamının anjiyo sırasında aort damarında büyük bir yırtık olduğu tespit edildi ve Öztürk, daha geniş kapsamlı bir operasyona tabii tutuldu. Saat 02.00’de başlayan ameliyat, doktorların yoğun çabası, Öztürk’ün de hayata tutunmaya çalışmasıyla 8.5 saatte tamamlandı.

Zorlu geçen operasyonun ardından yoğun bakıma kaldırılan Mehmet Can Öztürk’ün, 7 günlük yaşam mücadelesinde, 15 Ekim Cumartesi günü durumu ağırlaştı ve bugün de yaşamını yitirdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu ise resmi internet sitesinden bir mesaj yayınladı.

MEHMET CAN ÖZTÜRK KİMDİR?
19 Şubat 1973 doğumlu Öztürk, geride kalan yıllarda Beşiktaş, Edirnespor, Orduspor takımlarında çalıştı. Öztürk, son olarak Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Samsun Canik Belediyesi’nde görev almıştı.

YORUMLAR


    0 YORUM