USD
3,8225
EURO
4,6611
ALTIN
163,1121

Manisa ve Yalova’da deprem

Merkez üssü Manisa’nın Akhisar ilçesi olan ve saat 09:21’de   4.0 büyüklüğünde, Yalova’da merkez üssü Çınarcık ve Armutlu ilçeleri ile Çınarcık ilçesi Esenköy beldesinde 3.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Estitüsü verilerine göre; saat 09:21’de merkez üssü Manisa’nın Akhisar ilçesi olan, yerin 7.2 kilometre derinliğinde ve 4.0 büyüklüğünde bir […]

Manisa ve Yalova’da deprem
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Merkez üssü Manisa’nın Akhisar ilçesi olan ve saat 09:21’de   4.0 büyüklüğünde, Yalova’da merkez üssü Çınarcık ve Armutlu ilçeleri ile Çınarcık ilçesi Esenköy beldesinde 3.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Estitüsü verilerine göre; saat 09:21’de merkez üssü Manisa’nın Akhisar ilçesi olan, yerin 7.2 kilometre derinliğinde ve 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Manisa ve çevre illerde de hissedilen sarsıntı paniğe neden olduğu belirtildi.

Ayrıca Kandilli Rasathanesi verilerine göre, Yalova’da merkez üssü Çınarcık ve Armutlu ilçeleri ile Çınarcık ilçesi Esenköy beldesi olan çok sayıda deprem meydana geldiği aktarıldı. İlk sarsıntı gece saat 00.22’de yaşandı. Merkez üssü Çınarcık ilçesi Esenköy Beldesi olan 3.5 şiddetindeki deprem beldede hissedilirken can ve mal kaybı yaşanmadı.Sabah saat 07.45’e kadar 27 sarsıntı daha meydana geldi. Sarsıntılar Armutlu ilçesi ve Çınarcık ilçe merkezi ile Esenköy merkezde küçük çaplı gerçekleşti.

YORUMLAR


    0 YORUM