USD
4,4937
EURO
5,2915
ALTIN
186,8043

Melih Gökçek gecekonduda saklandı cesaret ödülü aldı

15 Temmuz darbe tiyatrosunun sahnelendiği gece gecekonduda saklandığını belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e, darbe kalkışmasına karşı gösterdiği “milli duruş, tereddütsüz dirayet ve cesaret” ödülü verildi. Olaylardan sonra canlı yayında açıklama yapan Melih Gökçek 15 Temmuz gecesi bir gecekonduda saklandığını dile getirmişti. Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’nın verdiği cesaret beratını alan Gökçek “Allah […]

Melih Gökçek gecekonduda saklandı cesaret ödülü aldı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

15 Temmuz darbe tiyatrosunun sahnelendiği gece gecekonduda saklandığını belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e, darbe kalkışmasına karşı gösterdiği “milli duruş, tereddütsüz dirayet ve cesaret” ödülü verildi.

Olaylardan sonra canlı yayında açıklama yapan Melih Gökçek 15 Temmuz gecesi bir gecekonduda saklandığını dile getirmişti.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’nın verdiği cesaret beratını alan Gökçek “Allah hepinizden razı olsun. İnşallah dediğiniz gibi bu cesareti gösterebilmişizdir. Sizlere teşekkür ediyorum. Beni çok mutlu ettiniz” ifadelerini kullandı.

Melih Gökçek CNNTürk’te katıldığı bir programda 15 Temmuz gecesinde belediyede olduğunu belirterek “Saat 10 civarında ben de belediyeden ayrıldım. Yolda jetleri gördük. Ben de evime yakın mesafede bir gecekonduya gittim” demişti.

Kendisinin binadan ayrılmasından 20 dakika kadar sonra başlarında 2 astsubayın bulunduğu askerlerin belediyeye geldiğini anlatan Gökçek, neden gecekonduya sığındığını ise şöyle açıklamıştı:

Gökçek, “Lider konumunda, özellikle halka bir şey söylemek durumunda olan insanların mutlaka böyle zamanlarda olayı idare edebilmesi için gözden ırak bir yere gitmesi lazım. Ben de evime yakın mesafede bir gecekonduya gittim. ” sözleriyle kendini savunmuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM