USD
3,8214
EURO
4,6558
ALTIN
163,2805

Mısır’dan Güney Kıbrıs ve Yunanistan ile zirve

Mısır, Güney Kıbrıs ve Yunanistan liderleri bugün Kahire’de  üçlü zirvede bazı anlaşmalar imzaladılar. Politis ve diğer gazeteler, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi’nin katılımıyla gerçekleştirilecek üçlü zirveye dostluğun damgasını vuracağını yazdı. Haberi “Kahire’de Zeytin Ağacı ve Anlaşmalar” başlıklarıyla aktaran Politis gazetesi, üçlü zirve sırasında, üç ülkenin […]

Mısır’dan Güney Kıbrıs ve Yunanistan ile zirve
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mısır, Güney Kıbrıs ve Yunanistan liderleri bugün Kahire’de  üçlü zirvede bazı anlaşmalar imzaladılar.

Politis ve diğer gazeteler, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi’nin katılımıyla gerçekleştirilecek üçlü zirveye dostluğun damgasını vuracağını yazdı.

Haberi “Kahire’de Zeytin Ağacı ve Anlaşmalar” başlıklarıyla aktaran Politis gazetesi, üçlü zirve sırasında, üç ülkenin liderlerinin, üç zeytin ağacı fidanı ekerek, üç ülke dostluğuna damga vuracaklarını belirtti.

Üçlü zirvede yer alacak heyetlerin, enerji, bölgesel gelişmeler, AB-Mısır ilişkileri, turizm, tarım ve çevre alanında işbirliği konularında genişletilmiş görüşmeler gerçekleştireceğini yazan gazete, zirve çerçevesinde deniz taşımacılığı, çevre koruma, gemi turları konularına ilişkin iki niyet beyanının da imzalanacağını yazdı.

Üçlü zirve sonunda, görüşmelerin sonuçlarına ilişkin ortak bir açıklama yapılmasının beklendiğini yazan gazete, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi’nin Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras onuruna yemek düzenleyeceğini belirtti.

Habere göre, Anastasiadis yarın sabah Mısır Cumhurbaşkanı El Sisi ile ikili bir görüşme gerçekleştirerek, bölgesel gelişmeler, Mısır-AB ilişkileri,  enerji ve ekonomi konularını ele alacak.

Alithia gazetesi ise Anastasiadis’in Mısır Cumhurbaşkanı El Sisi ile bu sabah, üçlü zirve öncesinde, bir araya geleceğini yazdı.

Gazete, üçlü zirve öncesinde liderlerin Mısır Cumhurbaşkanlığı bahçesine üç zeytin ağacı fidanı dikeceğini de belirtti.

 

YORUMLAR


    0 YORUM