USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Musul operasyonunda 70 asker öldü

ABD ve 65 devletin havadan destek verdiği Musul operasyonunda IŞİD tarafından 70 Irak askerinin öldürüldüğü açıklandı. Musul operasyonunu,  Irak Başbakanı Haydar El-İbadi “Zafer vakti geldi ve Musul’un özgürleştirilmesi için operasyon başladı.” açıklamasıyla start vermişti. Kent merkezine sadece ordu ve polis güçlerinin gireceğini ifade eden İbadi, Musul halkının güvenlik güçleriyle dayanışma içinde olmasını istemişti. Gün içerisinde cepheden gelen haberlerde […]

Musul operasyonunda 70 asker öldü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ABD ve 65 devletin havadan destek verdiği Musul operasyonunda IŞİD tarafından 70 Irak askerinin öldürüldüğü açıklandı.

Musul operasyonunu,  Irak Başbakanı Haydar El-İbadi “Zafer vakti geldi ve Musul’un özgürleştirilmesi için operasyon başladı.” açıklamasıyla start vermişti.

Kent merkezine sadece ordu ve polis güçlerinin gireceğini ifade eden İbadi, Musul halkının güvenlik güçleriyle dayanışma içinde olmasını istemişti.

Gün içerisinde cepheden gelen haberlerde ise 150’ye yakın köyün kontrolü IŞİD’den alındığı yönündeydi. Aynı günün ilerleyen saatlerinde IŞİD tarafından Giyara bölgesinde bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenledi.  Askeri konvoya düzenlenen intihar saldırısında 70 Iraklı askerin öldüğü açıklandı.

Musul operasyonuna 30 bin Irak askeri, 4 bin Peşmerge gücü ve ABD öncülüğünde 65 ülke havadan destek veriyor.

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM