USD
3,7743
EURO
4,6146
ALTIN
161,4372

Musul’da IŞİD’e karşı operasyon başladı Ankara rahatsız

Irak’ın Musul kentini kontrolü altında tutan IŞİD terör örgütüne yönelik ABD ordusuna bağlı topçu birlikleri operasyon başlattı. Operasyona dahil edilmeyen Ankara ise rahatsız.   Irak televizyonları dün akşam Erbil iline sınır olan Gökçeli kolundan, IŞİD’in elinde olan Musul’u kurtarma operasyonlarının başladığını flas gelişme olarak  bildirdi. ABD öncülüğünde 65 devletin dahil olduğu operasyona Türkiye alınmadı. Cumhurbaşkanı Recep […]

Musul’da IŞİD’e karşı operasyon başladı Ankara rahatsız
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Irak’ın Musul kentini kontrolü altında tutan IŞİD terör örgütüne yönelik ABD ordusuna bağlı topçu birlikleri operasyon başlattı. Operasyona dahil edilmeyen Ankara ise rahatsız.

  Irak televizyonları dün akşam Erbil iline sınır olan Gökçeli kolundan, IŞİD’in elinde olan Musul’u kurtarma operasyonlarının başladığını flas gelişme olarak  bildirdi. ABD öncülüğünde 65 devletin dahil olduğu operasyona Türkiye alınmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise koalisyon güçlerine dahil edilmedikleri takdirde Musul’a kendilerinin gireceğini vurguladı. Ayrıca Erdoğan,  operasyona dahil edilmeleri için ABD’ye başvuruda bulunacaklarını da ekledi.

Öte yandan Ortadoğu uzmanları, operasyona Şii gurupların katılması halinde bölgede mezhep savaşlarının çıkacağı uyarısında bulundu.

ABD Musul’un güneydoğusu Erbil’in ise kuzeybatısına topçu birlikleriyle operasyon başlattı.  Bu operasyona sadece koalisyon güçlerinin uçakları girebiliyor. Şu an Türk güçlerine operasyonda yer verilmedi.

YORUMLAR


    0 YORUM