USD
3,8219
EURO
4,6580
ALTIN
162,9999

Musul’daki IŞİD Türkiye için Gaziantep’teki IŞİD’den daha mı tehlikeli?

Ali Abdullah El-Türki  Türkiye’nin güneyinde suriye sınırında bulunan Gaziantep şehri IŞİD yapılanmasının yoğun olduğu iddiaları gölgesinde IŞİD saldırılarının hedefi olmaya devam ediyor. Antep’in Şahinbey İlçesi’ne bağlı Beybahçe Mahallesi’nde geçtiğimiz ağustos ayında yapılan bir sokak düğününde akşam saatlerinde patlama meydana gelmiş, Kına gecesinde düzenlenen kanlı bombalı saldırıda 51 kişi hayatını kaybetmiş 94 kişi de yaralanmıştı. ‘’3-4 mahalle resmen IŞİD’in elinde’’ […]

Musul’daki IŞİD Türkiye için Gaziantep’teki IŞİD’den daha mı tehlikeli?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ali Abdullah El-Türki 

Türkiye’nin güneyinde suriye sınırında bulunan Gaziantep şehri IŞİD yapılanmasının yoğun olduğu iddiaları gölgesinde IŞİD saldırılarının hedefi olmaya devam ediyor.

Antep’in Şahinbey İlçesi’ne bağlı Beybahçe Mahallesi’nde geçtiğimiz ağustos ayında yapılan bir sokak düğününde akşam saatlerinde patlama meydana gelmiş, Kına gecesinde düzenlenen kanlı bombalı saldırıda 51 kişi hayatını kaybetmiş 94 kişi de yaralanmıştı.

‘’3-4 mahalle resmen IŞİD’in elinde’’

Kanlı saldırının ardından kente giden chp heyeti şehirde yaptığı araştırmalar sonucunda çarpıcı bir rapor hazırlamış ve kentte ışidin nasıl yapılanma içerisinde olduğu söz konusu raporda gözler önüne serilmişti.

Bölge halkından aldığı izlenimleri aktaran CHP heyetinde yer alan Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Gaziantep’te IŞİD’in çok etkin bir hale geldiğini belirterek, “3-4 mahalle resmen IŞİD’in eline geçmiş durumda ve halka göre de devlet buna göz yumuyor” demişti.

Gaziantep esnafıyla yaptıkları temasları da aktaran Türkmen, “Onlardan edindiğimiz izlenime göre, IŞİD burada çok etkili şekilde yapılanmış. 3-4 mahalle resmen onların eline geçmiş durumda. Kurtarılmış bölge adeta. İktidarın da buna göz yumduğu inancı var halkta” diye konuştu.

 “Gaziantep’te IŞİD mahallesi var” sözüne AKP Gaziantep belediye başkanı sert çıkmıştı 

Öte yandan Eski CHP Milletvekili Gökhan Günaydın’ın katıldığı cnn türkte yayınlanan Tarafsız Bölge televizyon programında “Gaziantep’te IŞİD mahallesi var” açıklamasında bulunmuştu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin programa telefonla bağlanarak Günaydın’ın sözlerine tepki göstermiş ve Şahin, CHP’li Günaydın’a “Gel bu mahalleyi bana da göster” diyerek Günaydın’a çıkışmıştı.

Akp li Şahin Gaziantep’in kültür şehri olduğunu belirterek, ” Gaziantep farklı kesimlerin barış içinde yaşadığı bir şehirdir. Bu güne kadar hiç bir sorun çıkmadı. Benim şehrim 350 bin Suriyeli muhacire kucak açtı. Güçlü bir sanayimiz var. Gastronomi kentiyiz, fakat bu asılsız söylemlerle şehrimin turizmine darbe vuruyorsunuz” diye konuşmuştu.

Şahin “Amerika, Fransa ne kadar güvenliyse benim ülkem de benim şehrim de o kadar güvenli” diye konuşmuştu.

IŞİD mahallesi yok denen Gaziantep’te patlama sesleri

Bugün ise Gaziantep’te polisin operasyon yaptığı IŞİD’in hücre evinde, canlı bombanın kendini patlatması sonucu 3 polisin şehit olması, “Gaziantep’teki IŞİD mahallesi” tartışmasını akıllara getirdi.

Erdoğan IŞİD’İ Musul’da aramasın Antep’te yeterince var

Geçtiğimiz Çarşamba günü İstanbul’da İslam Şurası’nda konuşan Erdoğan ırakın Musul’da Türkiye’yi istemiyoruz sözlerine sert sözlerle yüklenmiş ve ırak başbakanı ibadiye yönelik şöyle demişti, “Biz şu anda Irak’ta yakında Musul’da yapılacak operasyonlara, nasıl Cerablus’ta katıldıysak, nasıl Rai’de katıldıysak, şimdi yine söylüyorum… Bana şahsıma hakaretler ediyor. Sen benim zaten muhatabım değilsin, seviyemde değilsin, kalitemde değilsin, kıratımda değilsin. Irak’tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil. Biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin. Kim bu Irak’ın başbakanı. Önce haddini bil” demiş ve musul operasyonlarında ışide karşı savaşa katılmak istediğini belirtmişti.

Erdoğan’ın başkanlık arzuları pahalıya mı malolacak?

Burada akla gelen soru musuldaki ışid gaziantepteki ışidden daha mı tehlikeli yoksa Erdoğan’ın Musul operasyonun bu kadar arzu etmesi altında başkanlık arzuları mı var.

Yada Musul operasyonuna katılarak gücünü kanıtlamak isteyen Erdoğan 2017 yılına yandaş yazar abdulkadir selvinin ifadesiyle başkan olarak girmek mi istiyor?

YORUMLAR


    0 YORUM