USD
3,9714
EURO
4,6612
ALTIN
163,7378

Obama’dan Trump’a tepki

ABD Başkanı Obama’nın eşi Michelle Obama, Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump’ın kadınlara her şeyi yapabileceğine olan inancının çok zalimce ve korkutucu olduğunu söyledi. Michelle Obama açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bu seçimlerde hayatı boyunca ve seçim kampanyası sırasında kadınlar hakkında şoke edici ve aşağılayıcı şeyler söyleyen bir başkan adayımız var. Geçen hafta bu adayın kadınlara […]

Obama’dan Trump’a tepki
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ABD Başkanı Obama’nın eşi Michelle Obama, Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump’ın kadınlara her şeyi yapabileceğine olan inancının çok zalimce ve korkutucu olduğunu söyledi.

Michelle Obama açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bu seçimlerde hayatı boyunca ve seçim kampanyası sırasında kadınlar hakkında şoke edici ve aşağılayıcı şeyler söyleyen bir başkan adayımız var. Geçen hafta bu adayın kadınlara yönelik cinsel saldırısı hakkında böbürlendiğini gördük. Bir ABD başkan adayının kadınlara yönelik cinsel saldırısı hakkında böbürlendiğini söylediğime inanamıyorum.

Sadece kadın olduğumuz için değil, aynı zamanda çocuklarını düşünceli ve saygılı bireyler olarak yetiştirmek isteyen ebeveynler olduğumuz için de acı verici. Ayrıca, ülkemizin liderinin temel insani terbiyeye sahip olması gerektiğini düşünen vatandaşlar olduğumuz için de acı verici.

Bir kadına her şeyi yapabileceğine olan inanç çok zalimce ve çok korkutucu. İşin aslı bu aynı zamanda acı veriyor. Kullanılan bu dil acı verici. Yalnızca kadınlar için değil, çocuk yetiştiren aileler ve liderlerinin en temel edep standartlarına uyan biri olması gerektiğini düşünenler için.”

YORUMLAR


    0 YORUM