USD
3,7771
EURO
4,6232
ALTIN
161,4331

OHAL beklenildiği gibi uzatıldı

Cumhurbaşkanlığı Saray’ında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, OHAL uygulamasının üç ay daha uzatılmasına karar verildiğini aktardı. Kurtulmuş, “Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu kararlardan bir diğeri de, 90 günlük OHAL’in uzatılması ve 19 Ekim günü gece yarısı 01’den itibaren OHAL’in yenilenmesi kararıdır.”dedi. Sarayı’ndaki toplantıda ele alınan konulara ilişkin basın açıklaması yapan […]

OHAL beklenildiği gibi uzatıldı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanlığı Saray’ında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, OHAL uygulamasının üç ay daha uzatılmasına karar verildiğini aktardı.

Kurtulmuş, “Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu kararlardan bir diğeri de, 90 günlük OHAL’in uzatılması ve 19 Ekim günü gece yarısı 01’den itibaren OHAL’in yenilenmesi kararıdır.”dedi. Sarayı’ndaki toplantıda ele alınan konulara ilişkin basın açıklaması yapan Kurtulmuş “Fethullah Gülen‘in iadesi için gereken dosyaların ABD’ye ulaştığını” belirtti.

KURTULMUŞ TBMM’NİN DEVRE DIŞI OLDUĞUNU RESMEN AÇIKLADI

Numan Kurtulmuş ,TBMM’de kurulması planlanan Kanun Hükmünde Kararname Komisyonu konusundaki soruya da “OHAL sürecinde KHK çıkarma yetkisi OHAL kapsamında bütünüyle hükümete aittir diyerek Meclis’in yetkisiz olduğunu açıkladı. Kurtulmuş, “Diğer partilerin görüşleri varsa bunların bildirilmesi ve bu sürecin iş birliği içinde yürütülme sürecidir. Bu bir yetki devri değildir. Yetki tamamıyla hükümetin elindedir.” ifadeleri meclisteki AKP haricindeki partilerin işlevsiz olduğunu gösterdi.

YORUMLAR


    0 YORUM