USD
3,9704
EURO
4,6611
ALTIN
163,7495

Polisten Bulaç’a ‘’Reisin kadrini bilemediniz, sürüneceksin’’

  Cumhuriyet’ten İklim Öngel’in haberine göre Silivri’de tutuklu gazetecilerle görüşen CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, ifadesi alınırken Bulaç’ın “Biz hiçbir aşamada fiziki işkence görmedik. Fakat ifadem alınırken ağır hakarete maruz kaldım. 3 polis ifademi alıyordu. Onlardan daha yaşlı biri içeri girdi. Hepsi ayağa kalktılar. Siması yabancı gelmedi ama tanıyamadım. Bana ağır şekilde hakaret etti” dediğini […]

Polisten Bulaç’a ‘’Reisin kadrini bilemediniz, sürüneceksin’’
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Cumhuriyet’ten İklim Öngel’in haberine göre Silivri’de tutuklu gazetecilerle görüşen CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, ifadesi alınırken Bulaç’ın “Biz hiçbir aşamada fiziki işkence görmedik. Fakat ifadem alınırken ağır hakarete maruz kaldım. 3 polis ifademi alıyordu. Onlardan daha yaşlı biri içeri girdi. Hepsi ayağa kalktılar. Siması yabancı gelmedi ama tanıyamadım. Bana ağır şekilde hakaret etti” dediğini aktardı.

‘Daha çok sürüneceksin’

Bekaroğlu’nun aktardığına göre polis Bulaç’a şunları şöylemiş: “Ali Bulaç daha çok sürüneceksin. Sen Ahmet Taşgetiren gibi hareket etmedin. Bak o nerde sen buradasın. Reisin kadrini bilemediniz, iyiliğini, dürüstlüğünü bilmediniz. Şimdi burda, bu yaşta, bu şekilde sürünüyorsun, daha da sürüneceksin.”

Bekaroğlu Silivri’de tutuklu olan gazeteciler Ali Bulaç, Ahmet Turan Alkan, Ahmet Altan, Mehmet Altan, Mustafa Ünal, Şahin Alpay ve Murat Aksoy’un en çok yakındıkları konunun mektup alıp gönderememeleri ve kitap yasağı olduğunu aktardı.

‘Kitap verilmiyor’

Bu uygulamanın haberleşmeyi önlemek amacıyla gerçekleştirildiğini açıklayan Bekaroğlu, “Hayatları kitap olan bu insanlara kitap verilemiyor. Gazetecilerin tamamı haksız bir şekilde tutuklandıklarına inanıyorlar. Bir anlamda dargınlar”dedi.

‘Tedavilerle ilgili aksamalar var’

Gazetecilerin tedavileri ile ilgili aksamaların yaşandığını ifade eden Bekaroğlu, Ali Bulaç’ın kan şekerinin 500’ün altına düşmediğini, Alpay ve Bulaç’ın rahatsızlıkları sebebiyle sıkıntıya maruz kaldıklarını söyledi.  CHP’li vekil, kamuoyunun bu konuya daha duyarlı olmasını istedi.

YORUMLAR


    0 YORUM