USD
3,7772
EURO
4,6221
ALTIN
161,4311

“Putin’e ihtiyacım var”

Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan, Rusya resmi televizyonu Rossiya-1’de bir programa katılarak Cumhurbaşkanı R. T.  Erdoğan, Ortadoğu’da ‘terörle mücadele’ için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in desteğine ihtiyaç duyduğunu söyledi Ortadoğu’da Putin’in desteğine ihtiyacım var Erdoğan, Rus devlet kanalı Rossiya-1’de Mihail Gusman’ın sunduğu Formula Vlasti programına katıldı. Ortadoğu’daki ‘terörle mücadele’ sürecine değinen Erdoğan, bu konuda Rusya ile […]

“Putin’e ihtiyacım var”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan, Rusya resmi televizyonu Rossiya-1’de bir programa katılarak Cumhurbaşkanı R. T.  Erdoğan, Ortadoğu’da ‘terörle mücadele’ için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in desteğine ihtiyaç duyduğunu söyledi

Ortadoğu’da Putin’in desteğine ihtiyacım var

Erdoğan, Rus devlet kanalı Rossiya-1’de Mihail Gusman’ın sunduğu Formula Vlasti programına katıldı.

Ortadoğu’daki ‘terörle mücadele’ sürecine değinen Erdoğan, bu konuda Rusya ile işbirliği için gereken her adımı atmaya hazır olduklarını belirtti.

Erdoğan, 24 Kasım’da yaşanan ‘uçak krizi’ için ‘üzücü ve talihsiz’ yorumunu yaptı ve “Suriye topraklarındaki bu olayla bağlantısı olanlar yakalanarak mahkemeye verilmiş bulunuyor. Soruşturma devam ediyor. Şu anda Rus pilotun ölümüne neden olan kişi cezaevinde” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Akkuyu santrali meselesine de değinerek, “Akkuyu konusunda çok zaman kaybettik. Akkuyu, Rusya ile yaptığımız hayati, çok ciddi ve önemli bir proje. Çünkü burada konu nükleer enerji ile ilgili. Hedef bu projeyi bir an önce bitirerek işletmeye açmak” açıklamasında bulundu.

Turizm konusundaki endişelerle ilgi konuşan Erdoğan, “Turizm bölgelerindeki güvenliğin sağlanması konusunda ise tüm önlemlerin alındığını sayın Putin’e söyledim” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM