USD
3,8207
EURO
4,6609
ALTIN
163,0884

Reza Zarrab yargıç karşısına çıkacak

ABD’nin New York kentinde, tutuklu olarak yargılanan Reza Zarrab, bugün Türkiye saatiyle 17.30’da yargıç karşısına çıkacak. İran yaptırımlarını baypas ederek ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve kara para aklama gerekçeleri ile dava açılan Zarrab kendisini savunmaları için ABD’nin önde gelen avukatlarını tuttu. 50 MİLYON DOLAR KEFALET Zarrab, avukatları aracılığıyla davanın düşürülmesi için 50 milyon dolar kefalet […]

Reza Zarrab yargıç karşısına çıkacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ABD’nin New York kentinde, tutuklu olarak yargılanan Reza Zarrab, bugün Türkiye saatiyle 17.30’da yargıç karşısına çıkacak.

İran yaptırımlarını baypas ederek ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve kara para aklama gerekçeleri ile dava açılan Zarrab kendisini savunmaları için ABD’nin önde gelen avukatlarını tuttu.

50 MİLYON DOLAR KEFALET

Zarrab, avukatları aracılığıyla davanın düşürülmesi için 50 milyon dolar kefalet karşılığı tutuksuz yargılanma, ‘reddi hakim’ taleplerinde bulunmuş, taleplerin hepsi davaya bakan Yargıç Richard Berman tarafından geri çevrilmişti.

Zarrab, duruşma binasına yeraltından tünellerle bağlı olan cezaevinden sabah saatlerinde alınarak getirilecek.

75 YIL HAPİS CEZASI

19 Mart’ta, ABD’nin Miami kenti havalimanına indiğinde gözaltına alınan, New York’a getirildikten sonra mahkeme emri ile tutuklanan Zarrab hakkında toplam 75 yıl hapis cezası isteniyor.

 

YORUMLAR


    0 YORUM