USD
3,8206
EURO
4,6608
ALTIN
163,1121

Rubin’den Erdoğan hakkında büyük iddia: IŞİD liderine yardımcı olabilir

AEI.org adlı sitedeki köşesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını kaybetmesine sebep olabilecek şiddette üçüncü bir darbenin yaklaşmakta olduğu iddiasında bulunan Amerikalı Neo-Con yazar Michael Rubin, şimdi de Türkiye’nin Musul operasyonuna katılmasının felaketle sonuçlanacağını yazdı ve Erdoğan’ın IŞİD liderinin kaçmasına yardımcı olabileceğini ileri sürdü.  İşte Michael Rubin’in o yazısı:  “ABD Ladin’in kaçmasına yardım etmişti” “Aralık 2001’de ABD […]

Rubin’den Erdoğan hakkında büyük iddia: IŞİD liderine yardımcı olabilir
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AEI.org adlı sitedeki köşesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını kaybetmesine sebep olabilecek şiddette üçüncü bir darbenin yaklaşmakta olduğu iddiasında bulunan Amerikalı Neo-Con yazar Michael Rubin, şimdi de Türkiye’nin Musul operasyonuna katılmasının felaketle sonuçlanacağını yazdı ve Erdoğan’ın IŞİD liderinin kaçmasına yardımcı olabileceğini ileri sürdü.

 İşte Michael Rubin’in o yazısı: 

“ABD Ladin’in kaçmasına yardım etmişti”

“Aralık 2001’de ABD güçleri El-Kaide lideri Usame Bin Ladin’i Afganistan’ın doğu bölgesinde Pakistan sınırı yakınlarında bulunan Tora Bora’da kayalık bir mağara kompleksinde köşeye sıkıştırmıştı. ABD güçlerinin o esnada ölümcül darbeyi vurması yerine, Savunma Bakanı Donald Rumsfeld önceliği Afgan kabile güçlerine vermişti. Bu birliklerin komutanlarının ABD güçlerine bildirdikleri dışında, Usame Bin Ladin’in kaçmasına yardım etmek gibi bir gizli bir öncelikleri daha vardı. Bu sebeple ABD güçlerinin Bin Ladin’i yakalayabilmesi için 10 yıl daha geçmesi, binlerce can kaybının yaşanması ve onlarca milyar dolar harcanması gerekmişti.”

“Türkiye katılırsa felaketle sonuçlanabilir”

“Zamanı 15 yıl ileri sarıyoruz: ABD güçleri, Irak ordusu, Şia milisleri ve Kürt Peşmerge Musul yakınlarındalar. Koalisyon güçleri Türk ordusunun kendilerine katılmasını reddettiler, bu durum Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çileden çıkardı. Bu konuda yorum yapan Erdoğan ”Bizim için Musul operasyonuna katılmamak imkansızdır, Misak-ı Milli’ye bakın” ifadelerini kullandı. Umalım Başkan Obama, Savunma Bakanı Ash Carter ve Dışişleri Bakanı John Kerry aldıkları karardan geri adım atmasınlar. Türkiye’nin Musul operasyonuna katılması iki sebep nedeniyle felaketle sonuçlanabilir.”

 

YORUMLAR


    0 YORUM