USD
3,7762
EURO
4,6242
ALTIN
161,4928

Rusya’dan Ankara yönetimine: IŞİD ve ÖSO’yü koruyorsun

Rus Ordusu’ndan Korgeneral Poznihir, Rusya Savunma Bakanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında Türkiye’nin 24 Ağustos’ta başlattığı Fırat Kalkanı operasyonunda IŞİD ve ÖSO’ye karşı hiçbirşey yapmadığını savundu. IŞİD’in Suriye’nin kuzeyindeki ÖSO birliklerinin karşısında neredeyse hiç direniş göstermeyerek güney ve güneybatı yönünde geri çekildiğini söyleyen Poznihir, “ÖSO birlikleri, Türk Ordusu ve Kürt milisler arasında çatışmalar yaşandığına dair düzenli raporlar […]

Rusya’dan Ankara yönetimine: IŞİD ve ÖSO’yü koruyorsun
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Rus Ordusu’ndan Korgeneral Poznihir, Rusya Savunma Bakanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında Türkiye’nin 24 Ağustos’ta başlattığı Fırat Kalkanı operasyonunda IŞİD ve ÖSO’ye karşı hiçbirşey yapmadığını savundu.

IŞİD’in Suriye’nin kuzeyindeki ÖSO birliklerinin karşısında neredeyse hiç direniş göstermeyerek güney ve güneybatı yönünde geri çekildiğini söyleyen Poznihir, “ÖSO birlikleri, Türk Ordusu ve Kürt milisler arasında çatışmalar yaşandığına dair düzenli raporlar alıyoruz” diyerek Türkiye’nin IŞİD ve ÖSO’yle birlikte hareket ettiğini ileri sürdü.

Öte yandan Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin olarak, “Uluslararası Hukuk gereği, bu tür operasyonlar, BM Güvenlik Konseyi kararları ile veya operasyonun yapılacağı ülkenin yönetimi tarafından onaylanmalıdır. Bu gereklilik yerine getirilmemiştir” demişti.

YORUMLAR


    0 YORUM