USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Su İşleri Bakanı Eroğlu: Türkiye susuz kalabilir

Antalya’da “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Barajlar” isimli sempozyuma katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye susuz kalabileceğini belirtti.  Türkiye’nin su bakımından zengin olmadığını, suyu yönetmek için düzenlemeler yapıldığını dile getiren Bakan Eroğlu, “Su ile ilgili bakanlık kuruldu. Türkiye yarı kurak iklim bölgesinde, su açısından çok iyi yönetmezsek susuz kalabiliriz. Türkiye’de suyun biriktirilmesi zaruri hale […]

Su İşleri Bakanı Eroğlu: Türkiye susuz kalabilir
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Antalya’da “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Barajlar” isimli sempozyuma katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye susuz kalabileceğini belirtti.

 Türkiye’nin su bakımından zengin olmadığını, suyu yönetmek için düzenlemeler yapıldığını dile getiren Bakan Eroğlu, “Su ile ilgili bakanlık kuruldu. Türkiye yarı kurak iklim bölgesinde, su açısından çok iyi yönetmezsek susuz kalabiliriz. Türkiye’de suyun biriktirilmesi zaruri hale gelmiştir. Su ihtiyacımızın yüzde 70’ini sulamada kullanıyoruz. O nedenle suyu biriktirmek zorundayız. Biriktirme yapılması şarttır.” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR


    0 YORUM