USD
3,8223
EURO
4,6613
ALTIN
163,1794

TSK’dan PKK’ya operasyon

Türk Silahlı Kuvvetleri Hakkari’nin Buzuldağı’nda 8, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde ise bir noktaya havadan operasyon düzenledi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamaya göre, bugün alınan bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu, 12.00-12.10 saatlerinde Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait savaş uçaklarıyla hava harekatı düzenlendi. Hava harekatında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin barınma alanından oluşan bir hedef […]

TSK’dan PKK’ya operasyon
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türk Silahlı Kuvvetleri Hakkari’nin Buzuldağı’nda 8, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde ise bir noktaya havadan operasyon düzenledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamaya göre, bugün alınan bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu, 12.00-12.10 saatlerinde Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait savaş uçaklarıyla hava harekatı düzenlendi.

Hava harekatında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin barınma alanından oluşan bir hedef ateş altına alınarak imha edildi.

Görevlerini başarıyla yürüten savaş uçakları emniyetle üslerine döndü.

Hakkari’de 8 hedef imha edildi.

Öte yandan, Hakkari’nin Buzuldağı bölgesine, bugün alınan bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu 13.15-13.40 saatlerinde hava harekatı düzenlendi.

Hava harekatında, teröristlere ait barınma alanı, gözetleme yeri, Doçka mevzisi ve sığınaktan oluşan 8 hedef, ateş altına alınarak imha edildi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM