USD
3,7747
EURO
4,6223
ALTIN
161,3940

Türk Askeri Musul’da operasyondan başbakanın haberi yok

Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında Musul operasyonu’na katıldıklarını açıkladı. Ancak Yıldırım çıkışta, “Şu anda oradaki operasyonun detayını bilmiyorum” dedi. Başbakan Yıldırım grup toplantısında, koalisyon güçlerinin hava desteğiyle başlatılan Musul operasyonuna ilişkin olarak, “Olan biteni yakından takip ediyoruz. Planlarımız, hesaplarımız yapılmıştır. Operasyonda da olacağız, masada da olacağız sözünün arkasındayız” dedi. “Şu anda operasyonda ön saflarda olanlar bizim […]

Türk Askeri Musul’da operasyondan başbakanın haberi yok
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında Musul operasyonu’na katıldıklarını açıkladı. Ancak Yıldırım çıkışta, “Şu anda oradaki operasyonun detayını bilmiyorum” dedi.

Başbakan Yıldırım grup toplantısında, koalisyon güçlerinin hava desteğiyle başlatılan Musul operasyonuna ilişkin olarak, “Olan biteni yakından takip ediyoruz. Planlarımız, hesaplarımız yapılmıştır. Operasyonda da olacağız, masada da olacağız sözünün arkasındayız” dedi. “Şu anda operasyonda ön saflarda olanlar bizim Başika’da eğittiğimiz milislerdir” diyen Yıldırım, “Ninova mücahitleri operasyona katılmışlardır. Havadan müdahalede bizim hava kuvvetlerimiz de yer almıştır” ifadesini kullanmıştı.

İkinci açıklama: Bilmiyorum

Başbakan Yıldırım, Meclis’ten çıkarken gazetecilerin sorusunu cevapladı.

Yıldırım, Musul’da Türkiye’nin yer almasıyla ilgili, “Prensip olarak koalisyonun içinde olması konusunda bir mutabakat var ama şu anda değil. Kullanıldığı zaman koalisyonun içinde bizimkiler de yer almış olacak” dedi.

Bu sözler üzerine Başbakan’a grup toplantısındaki konuşması soruldu;

Soru: Grup toplantısında yaptığınız konuşmada sanki uçaklarımız hava harekatına katılmış gibi anlaşıldı…

Cevap: “Şu an oradaki operasyonların detayını bilmiyorum. Ama önemli olan koalisyonun içinde yer almak”

YORUMLAR


    0 YORUM