USD
3,9713
EURO
4,6620
ALTIN
163,7946

Alman Milletvekili Kılıç: Türkiye iç savaşa doğru gidiyor

Almanya-Hamburg’da düzenlenen “Türkiye nereye gidiyor?” başlıklı panele konuşmacı olarak katılan Federal Parlamento eski milletvekili siyasetçi Memet Kılıç (Yeşiller)  “Üzülerek ve korkarak söylüyorum ki, Türkiye bir iç savaşa doğru gidiyor” dedi. Memet Kılıç, 15 Temmuz’un diğer darbelere benzemediğini dile getirerek, “İşler iyiye gitmiyor ne yazık ki. Yurtta barış, cihanda barış ilkesini bir kenara bıraktı. 15 Temmuz’da […]

Alman Milletvekili Kılıç: Türkiye iç savaşa doğru gidiyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Almanya-Hamburg’da düzenlenen “Türkiye nereye gidiyor?” başlıklı panele konuşmacı olarak katılan Federal Parlamento eski milletvekili siyasetçi Memet Kılıç (Yeşiller)  “Üzülerek ve korkarak söylüyorum ki, Türkiye bir iç savaşa doğru gidiyor” dedi.

Memet Kılıç, 15 Temmuz’un diğer darbelere benzemediğini dile getirerek, “İşler iyiye gitmiyor ne yazık ki. Yurtta barış, cihanda barış ilkesini bir kenara bıraktı. 15 Temmuz’da bir darbe yaşandı. Spekülasyonlara çok yer var ama hepimizin birleştiği nokta, diğer darbelere benzemediği. Türkiye çok daha tehlikeli bir noktaya gidiyor bana göre. Teokratik ve tek adam devleti yapma istikametinde gidiş söz konusu. Üzülerek ve korkarak söylüyorum ki, Türkiye bir iç savaşa doğru ilerliyor, tarihteki benzerleriyle gözüken bir noktada..” diye konuştu.  Ayrıca Kılıç, “Türkiye freni patlamış bir kamyon gibi baş aşağıya gidiyor” sözlerini de ekledi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM