USD
3,7664
EURO
4,6224
ALTIN
161,0725

Türkiye’de yayın yapan Kudüs TV’de terörist Haşdi Şabi’nin reklamı yapıldı

Türkiye’yi tehtid eden İran yanlısı Haşdi Şabi’nin Kudüs Tv’de propagandasının yapılması dikkat çekti. Son Günlerde adı Türkiye’yi tehtid etmesi ve Irak’ta ki Türk askerlerinin kafasını keseceğiz açıklaması ile gündeme gelen, İran yanlısı Haşdi Şabi’nin, Nurettin Şirin’in Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Kudüs TV’de yer alması dikkat çekti. Esed ve Hizbullah yanlısı yayınları ile bilinen Kudüs Tv’nin, […]

Türkiye’de yayın yapan Kudüs TV’de terörist Haşdi Şabi’nin reklamı yapıldı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkiye’yi tehtid eden İran yanlısı Haşdi Şabi’nin Kudüs Tv’de propagandasının yapılması dikkat çekti.

Son Günlerde adı Türkiye’yi tehtid etmesi ve Irak’ta ki Türk askerlerinin kafasını keseceğiz açıklaması ile gündeme gelen, İran yanlısı Haşdi Şabi’nin, Nurettin Şirin’in Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Kudüs TV’de yer alması dikkat çekti.

Esed ve Hizbullah yanlısı yayınları ile bilinen Kudüs Tv’nin, Irak’ın Kerkük ve Musul kentlerindeki operasyonlarıyla bilinen Haşdi Şabi’nin reklamını yapması Türkiye’de muhafazakar bazı tweter sahipleri tarafından tepkiyle karşılandı. Esed ve Hizbullah yanlısı yayınları ile bilinen Kudüs Tv’nin, Irak’ın Kerkük ve Musul kentlerindeki operasyonlarından dolayı ‘Halkın tecavüz ve işkenceleri ile tanınan bu örgüte teşekkür ettiği‘ yönünde ki yayınına ait görüntüleri paylaşan sosyal Medya kullanıcıları Haşdi Şabi denilen vahşi ve katliam örgütünün İrancı Kudüs Tv tarafından reklam edildiğini dillendiriyorlar.

Haşdi Şabi örgütünün sünni Müslümanlara giriştiği katliam görüntülerini sosyal medyadan yayınlayan vatandaşlar, İran’da Türkiye yanlısı bir yayının yapılmasının imkansız olduğunu dillendirip, Kudüs TV’nin Türkiye’ye açıkca cephe almış bir örgüte yer vermesini anlayamadıklarını ifade ettikleri görüldü.

Muhalif kanallar kapalı Şii kanal açık

Türkiye’de 2008 yılından bu yana uydu yayınına geçen Kudüs Tv ülkede Şii ve İran propagandası yapmasıyla dikkat çekiyor.

Şii propagandası yapan kanal yayınına özgürce devam ederken aralarında onlarca muhalif televizyon kanalının kapatılması dikkat çekici olarak nitelendirildi.

YORUMLAR


    0 YORUM