USD
3,9259
EURO
4,6110
ALTIN
161,1967

Türkiye’nin Suriye’deki  bataklığa girmesi TBMM’den geçti

TBMM yeni yasama yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başladı. İlk gündem konusu olan Suriye ve Irak tezkeresi Meclis’ten geçti. 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından 20 Ağustos’ta tatile giren Türkiye Büyük Millet Meclis’i (TBMM) yeni yasama yılına bugün törenle başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından TBMM Genel Kurulu’nda Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon konusunda […]

Türkiye’nin Suriye’deki  bataklığa girmesi TBMM’den geçti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

TBMM yeni yasama yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başladı. İlk gündem konusu olan Suriye ve Irak tezkeresi Meclis’ten geçti.

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından 20 Ağustos’ta tatile giren Türkiye Büyük Millet Meclis’i (TBMM) yeni yasama yılına bugün törenle başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından TBMM Genel Kurulu’nda Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasını öngören başbakanlık tezkeresi de onaylandı.  Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla TBMM’ye gönderilen tezkerede ise Türkiye’nin güney sınırlarında yaşanan gelişmeler nedeniyle ulusal güvenliğe yönelik tehditlerin arttığı ifade ediliyor. Tezkerede, PKK ve IŞİD’e karşı yürütülen mücadelenin önemine dikkat çekilerek, Türkiye’nin uluslararası hukuktan doğan hakları doğrultusunda gerekli önlemleri almasının ‘elzem’ olduğu vurgulandı.

Siyasi yorumcular ise Türkiye’nin Suriye’de kalması ve ilerlemesinin en büyük zararının yine Türkiye’ye olacağı vurgusunu yaptılar. 2 Ekim’de süresi dolacak olan tezkerenin bir yıl daha uzatılmış olması ülke içindeki terör olaylarının da artmasına sebep olacağı belirtildi.

YORUMLAR


    0 YORUM