USD
3,8101
EURO
4,6578
ALTIN
163,2647

Umre’ye 2. kez  giden 540 dolar fazla ödeyecek

Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Mehmet Uzuner 2.kez Umre’ye gitmek isteyenler için, “Daha önce Umre’ye giden kişi tekrar gitmek isterse 540 dolar fazla vermek zorunda.” dedi. Uzuner, Suudi Arabistan’ın uygulamaya aldığı sistemde, Umre’ye ikinci kez gideceklerin 540 dolar ek vergi ödemek zorunda olduğunu açıkladı. Suudi Arabistan’da yeni uygulanmaya başlanan düzenlemede, daha önceden Umre’ye gitmiş […]

Umre’ye 2. kez  giden 540 dolar fazla ödeyecek
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Mehmet Uzuner 2.kez Umre’ye gitmek isteyenler için, “Daha önce Umre’ye giden kişi tekrar gitmek isterse 540 dolar fazla vermek zorunda.” dedi.

Uzuner, Suudi Arabistan’ın uygulamaya aldığı sistemde, Umre’ye ikinci kez gideceklerin 540 dolar ek vergi ödemek zorunda olduğunu açıkladı.

Suudi Arabistan’da yeni uygulanmaya başlanan düzenlemede, daha önceden Umre’ye gitmiş olan yabancılardan 2 bin Suudi Arabistan riyali (540 Amerikan doları) istendiği, uygulamanın 1.000 dolardan başlayan bir Umre organizasyonuna 540 dolar ek maliyet getirdiği açıklandı.

Uzuner,  “Talepte ciddi azalma söz konusu. İşin ticari boyutu bir yana kutsal beldeleri görmek isteyenler var. Suudi Arabistan hükümeti dost ve kardeş bir ülke. Siyasi alanda yan yana durduğumuz bir ülke. Umarız ki bu kararlarını tekrar gözden geçirirler. Yanlış bir karar olduğunu düşünüyoruz. Kararın tekrar gözden geçirilmesi, değiştirilmesini istiyoruz. Uygulama ikinci sefer gitmek isteyenlere yönelik fakat müşterimizin yüzde 80’in üstündeki kısmı devamlı gidiyor. Yani bunu şöyle anlayın. Antalya’yı, Bodrum’u, yurtdışını sevenler var. Bunlar olduğu gibi Mekke’yi, Medine’yi sevenler de var. İnsanlar da izinlerini, tatillerini ibadet amacıyla burada geçirmek istiyor. Dolayısıyla da bir seyahat fiyatı kadar ilave bir ücretin alınması bu insanların önünü kesecektir.” diyerek istenilen verginin Umre ziyaretçi sayısına yansıyacağını ifade etti.

 

YORUMLAR


    0 YORUM