USD
3,9200
EURO
4,6351
ALTIN
162,8520

8 akademisyene daha kelepçe takıldı

Samsun’da gözaltına alınan ve dün polis tarafından adliyeye çıkartılan 31 akademisyenden 8’i tutuklandı. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube ekipleri 8 gün önce Samsun merkezli Ankara, Konya İzmir illerinde eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi’nde görev yaparken açığa alınan ve içlerinde profesör, doçent, araştırma görevlileri ve öğretim görevlilerinin […]

8 akademisyene daha kelepçe takıldı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Samsun’da gözaltına alınan ve dün polis tarafından adliyeye çıkartılan 31 akademisyenden 8’i tutuklandı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube ekipleri 8 gün önce Samsun merkezli Ankara, Konya İzmir illerinde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Operasyon kapsamında Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi’nde görev yaparken açığa alınan ve içlerinde profesör, doçent, araştırma görevlileri ve öğretim görevlilerinin bulunduğu 3’ü kadın toplam 31 akademisyen gözaltına alındı.  31 kişi dün sabah polis tarafından adliyeye sevk edildi. Savcılık ifadeleri ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen ve saat 02.20’ye kadar nöbetçi mahkemeye ifade veren akademisyenlerden 8’i tutuklandı. 23 akademisyen ise adli kontrol altında tutulmak kaydıyla serbest bırakıldı.

 

YORUMLAR


    0 YORUM