USD
3,8703
EURO
4,5478
ALTIN
160,9218

AB kapı dışı ediyor Erdoğan ise nara atıyor

Borsa İstanbul ile İslam Kalkınma Bankası Arasında İmzalanacak Stratejik İşbirliği İçin Mutabakat Zaptı Gong Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘’yarın Avrupa Parlamentosu’nda yapılacak oylamada çıkacak sonuç ne olursa olsun kıymeti yoktur’’ dedi. Erdoğan, “Peşinen ifade etmek isterim ki; şu anda söylüyorum ekranları başında tüm dünyaya sesleniyorum. Sonuç ne çıkarsa çıksın bu oylamanın bizim nezdimizde hiçbir kıymeti […]

AB kapı dışı ediyor Erdoğan ise nara atıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Borsa İstanbul ile İslam Kalkınma Bankası Arasında İmzalanacak Stratejik İşbirliği İçin Mutabakat Zaptı Gong Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘’yarın Avrupa Parlamentosu’nda yapılacak oylamada çıkacak sonuç ne olursa olsun kıymeti yoktur’’ dedi.

Erdoğan, “Peşinen ifade etmek isterim ki; şu anda söylüyorum ekranları başında tüm dünyaya sesleniyorum. Sonuç ne çıkarsa çıksın bu oylamanın bizim nezdimizde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur” dedi. Erdoğan, “AP’nin böyle bir oylamaya gitmeye tenezzül etmesi dahi, terör örgütlerine kol kanat gerdiğinin ifadesidir” dedi.

Öte yandan, Avrupa Birliği’ne üyelik müzakerelerinin geleceğine ilişkin olarak, Avrupa Parlamentosu’nda yapılacak oylamayla Erdoğan sayesinde Türkiye’nin kapı dışı edileceği dillendiriliyor. Her ne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan halkı kandırmak için cahil kesimin kulağuna hoş gelen kapadayı laflarını kullanması ülke ekonomisinin yüzde 50’sinden fazla oranı AB ile yapıldığı gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Dolayısıyla AB’nin bize değil bizim AB’ye ihtiyacımız olduğu apaçık ortada.