USD
3,8709
EURO
4,5490
ALTIN
160,9409

ABD’de seçim öncesi güvenlik önlemleri arttı

8 Kasım’daki başkanlık seçimi öncesi ABD alarma geçti. Terör örgütü El-Kaide’nin saldırı hazırlığında olabileceği belirtilerek yarın koşulacak New York maratonu için çzel güvenlik önlemleri alındı. New York polisi ve FBI’in terör birimi, tehdidin gerçekliğinin değerlendirildiğini bildirdi. İstihbaratın bir kesinliğinin olmadığını belirten yetililer, her türlü tehdidin ciddiye aldıklarını söyledi. New York Belediye Başkanı Bill De Blasio, tehdidin yeni […]

ABD’de seçim öncesi güvenlik önlemleri arttı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

8 Kasım’daki başkanlık seçimi öncesi ABD alarma geçti. Terör örgütü El-Kaide’nin saldırı hazırlığında olabileceği belirtilerek yarın koşulacak New York maratonu için çzel güvenlik önlemleri alındı.

New York polisi ve FBI’in terör birimi, tehdidin gerçekliğinin değerlendirildiğini bildirdi. İstihbaratın bir kesinliğinin olmadığını belirten yetililer, her türlü tehdidin ciddiye aldıklarını söyledi.

New York Belediye Başkanı Bill De Blasio, tehdidin yeni olmadığını, bir kaç gündür araştırmaların ve hazırlıkların yapıldığını, ancak ne kadar geçerli bir tehdit olduğunun bilinmediğini açıkladı.

İç Güvenlik Bakanlığı is tehdidin detaylarıyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı. Bir bakanlık yetkilisiyse, içeriden yapılacak bir saldırı ile ilgili endişelerin azalmadığını söyledi.

6 Kasım’daki New York maratonu için de sıkı önlemler var. Belediye Başkanı Blasio Maratonda çok sayıda polisin görev yapacağını bildirdi. Blasio, iki başkan adayının da seçim günü New York’ta olacağına da dikkat çekti.

Savunma Bakanlığı dahil bir çok devlet kurumunun bulunduğu Virginia eyaletinde de polis ve FBI irtibat halinde ancak bir tehdit uyarısı mevcut değil.