USD
3,9245
EURO
4,6519
ALTIN
162,9936

ABD’den Zarrab’a kardeş darbesi

ABD, Reza Zarrab’ın ağabeyi Muhammed hakkında da aynı suçlamaları yönelterek tutuklanmasını talep etti. New York Bölge Baş Savcısı Preet Bharara’dan ikinci Zarrab iddianamesi. Başsavcı Bharara, Reza Zarrab hakkında “kara para aklama”, “bankacılık sahtekârlığı” ve “ABD’nin İran’a karşı uyguladığı yaptırımları delme” suçlamaları yöneltmişti. Bharara, hem İran hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Muhammed Zarrab (38) hakkında 75 […]

ABD’den Zarrab’a kardeş darbesi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ABD, Reza Zarrab’ın ağabeyi Muhammed hakkında da aynı suçlamaları yönelterek tutuklanmasını talep etti.

New York Bölge Baş Savcısı Preet Bharara’dan ikinci Zarrab iddianamesi. Başsavcı Bharara, Reza Zarrab hakkında “kara para aklama”, “bankacılık sahtekârlığı” ve “ABD’nin İran’a karşı uyguladığı yaptırımları delme” suçlamaları yöneltmişti. Bharara, hem İran hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Muhammed Zarrab (38) hakkında 75 yıl hapis cezası istedi.

Yeni iddianamede Zarrab’a yönelik yeni iddiaların bulunduğunu yazdı. İddianameye göre; Zarrab, ABD’nin İran Devrim Muhafızları’na bağlı Kudüs Gücü ve Hizbullah’a hizmet verdiği gerekçesiyle yaptırım uyguladığı havayolu şirketi Mahan Air’in yararına yönelik işlemlere katıldı.

Türkiye merkezli Flash Doviz Exchange’in de aralarında bulunduğu bir dizi şirketin sahibi olan Muhammed Zarrab’a hakkındaki iddialarla yanıt vermesi için ulaşılamadığını yazdı.

Reza Zarrab’ın davasına bakan Yargıç Richard Berman, Muhammed Zarrab ile ilgili davaya da bakacak. İran asıllı işadamı Reza Zarrab, New York’ta tutuklu olarak yargılanıyor.

YORUMLAR


    0 YORUM