USD
3,9200
EURO
4,6362
ALTIN
162,8505

AKP’li hangi vekilin kardeşi 14 yaşındaki çocuğa tecavüz etti?

AKP’nin, çocukları tecavüz failleri ile evlendirmenin önünü açan tasarısının 25. Dönem AKP Milletvekili Ali İnci’nin kardeşi Yusuf İnci ile ilgili olduğu yazıldı.  Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk 25. Dönem AKP Milletvekili Ali İnci’nin kardeşi Yusuf İnci’nin Sakarya’da 14 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz ettiğini ve tecavüzcülere af getirecek olan yasa teklifinin bu sebeple Meclisten geçirilmeye çalışıldığını […]

AKP’li hangi vekilin kardeşi 14 yaşındaki çocuğa tecavüz etti?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP’nin, çocukları tecavüz failleri ile evlendirmenin önünü açan tasarısının 25. Dönem AKP Milletvekili Ali İnci’nin kardeşi Yusuf İnci ile ilgili olduğu yazıldı. 

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk 25. Dönem AKP Milletvekili Ali İnci’nin kardeşi Yusuf İnci’nin Sakarya’da 14 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz ettiğini ve tecavüzcülere af getirecek olan yasa teklifinin bu sebeple Meclisten geçirilmeye çalışıldığını yazdı.

Öztürk’ün yazısına göre tecavüz olayı 2014 yılının Mart ayında Sakarya Barosu Başkanlığı’na gelen bir e- posta ile ortaya çıktı. Olayın yaşandığı Sakarya’nın Pamukova İlçesine giden baro başkanı ve avukatlar iddiaları araştırınca 14 yaşındaki çocuğa tecavüz edenin AKP Milletvekili Ali İnci’nin kardeşi Yusuf İnci olduğunu öğrendi.Yurt dışına kaçmış.

Öztürk’ün aktardığına göre İnci’nin adının soruşturmada dahi geçmemesi üzerine avukatlar ilgili makamlara başvurular yaptı ancak o sırada İnci yurtdışına kaçtı. Türkiye’ye dönmeyen Yusuf İnci hakkında yakalama kararı bulunuyor.

Öztürk yazısını şöyle noktaladı: “Sonra bir gün bakarsınız TBMM’den bir yasa çıkarılmış. Tecavüzcüsüyle evlenenler affedilecek. Bazı vakıf yurtlarındaki olaylar örtülecek. Bugün ele alınacak yasa teklifi ile siz kimleri kurtardığınızı biliyor musunuz?”

(Not: Tartışmalı yasa tasarısı, Erdoğan’ın talimatı ile komisyona geri çekildi.)

YORUMLAR


    0 YORUM