USD
3,8776
EURO
4,5748
ALTIN
161,3250

Alman Bakan’dan Türkiye dönüşü önemli açıklama!

Almanya’da koalisyon hükümetinin ortakları CDU lideri Angela Merkel, SPD lideri Sigmar Gabriel ve CSU lideri Horst Seehofer, Dışişleri Bakanı Steinmeier’in ortak cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı. Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Almanya Cumhurbaşkanı adayı oldu. Koalisyon hükümetinin ortakları CDU lideri Angela Merkel, SPD lideri Sigmar Gabriel ve CSU lideri Horst Seehofer Steinmeier’in ortak cumhurbaşkanı adayı olduğunu […]

Alman Bakan’dan Türkiye dönüşü önemli açıklama!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Almanya’da koalisyon hükümetinin ortakları CDU lideri Angela Merkel, SPD lideri Sigmar Gabriel ve CSU lideri Horst Seehofer, Dışişleri Bakanı Steinmeier’in ortak cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Almanya Cumhurbaşkanı adayı oldu. Koalisyon hükümetinin ortakları CDU lideri Angela Merkel, SPD lideri Sigmar Gabriel ve CSU lideri Horst Seehofer Steinmeier’in ortak cumhurbaşkanı adayı olduğunu bildirdi.

Üç lider de Steinmeier’den övgüyle söz etti. Başbakan Angela Merkel, Steinmeier hakkında “Çok iyi bir aday. Almanlar ona güvenebileceklerini biliyorlar” dedi.

Seehofer ise, “Hem ülke içinde hem dışarıda büyük bir siyasi deneyime sahip. Sakin ve itibar sahibi. Gauck’tan sonra yine iyi bir cumhurbaşkanımız olacak” ifadelerini kullandu. Sigmar Gabriel ise SPD’den birinin cumhurbaşkanı adayı olmasına destek verdikleri için ortaklarına teşekkür etti.

NE OLMUŞTU?

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier’in mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’yla görüşmek için geldiği Türkiye’de iki ülke arasındaki gergin ilişkiler nedeniyle son derece kötü ağırlandı. Karşılamada protokol ve nezaket kuralları alt üst edilerek kırmızı halı serilmedi, makam aracının uçağa yanaşmasına izin verilmeyip servis otobüsüne bindirildi, aracına Almanya bayrağı astırılmadı.