USD
3,7611
EURO
4,6716
ALTIN
162,9869

Almanaya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Özdemir: Türkiye’de ikinci darbe yaşanıyor

Türkiye’deki olaylara yönelik değerlendirmelerde bulunan  Almanya Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, “Türkiye’de ikinci darbe yaşanıyor. Ülke büyük bir hapishaneye dönüştürüldü.”  dedi.  15 Temmuz darbe girişimi sonrası on binlerce memurun işinden olmasının yanı sıra yüzden fazla medya organının kapatılmasına Avrupa’dan gelen tepkiler hızla çoğalıyor. Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik son operasyon sonrası Almanya Başbakanı Angela Merkel yaşananlara yönelik […]

Almanaya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Özdemir: Türkiye’de ikinci darbe yaşanıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkiye’deki olaylara yönelik değerlendirmelerde bulunan  Almanya Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, “Türkiye’de ikinci darbe yaşanıyor. Ülke büyük bir hapishaneye dönüştürüldü.”  dedi. 

15 Temmuz darbe girişimi sonrası on binlerce memurun işinden olmasının yanı sıra yüzden fazla medya organının kapatılmasına Avrupa’dan gelen tepkiler hızla çoğalıyor. Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik son operasyon sonrası Almanya Başbakanı Angela Merkel yaşananlara yönelik endişelerini dile getirmişti. Almanya’nın gazetecilerle dayanışma içerisinde olduğunu ve davalarını takip edeceklerini açıklayan Merkel’in ardından Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Özdemir’den de sert eleştiriler geldi.

Passauer Neuen Presse’ye konuşan Özdemir, ”Türkiye’de şu anda ikinci bir darbe yaşanıyor. Erdoğan için basın özgürlüğü ona biat etmeyi kapsıyor. Biat etmeyenleri ise terörist olarak görüyor. İster gazeteci, ister bilim insanı, yargıç ya da seçilmiş politikacı olsun, fark etmez” dedi. Özdemir, “Alman hükümeti, AB ile Türkiye arasındaki mülteci paktını tehlikeye atmamak için burada yanlış bir çekinceye kapılıyor ve aceleci bir itaat sergiliyor” şeklinde konuştu. Merkel’in geçen yılki parlamento seçimleri öncesi Türkiye’ye seyahat etmesinin ve Erdoğan’a bir nevi boyun eğip muhaliflerle görüşmemesinin bir hata olduğunu kaydeden Özdemir, “Türkiye demokrasi görünüşü altında modern bir diktatörlüğe dönüşüyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM