USD
3,7614
EURO
4,6703
ALTIN
162,9919

Almanya Türk diplomatı dışişleri bakanlığına çağırdı

Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türk Büyükelçiliği’ndeki en üst düzey diplomatı Türkiye’deki ‘son gelişmeler nedeniyle’ çağırdı. Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Türkiye Büyükelçiliği maslahatgüzarını bilgi almak üzere Bakanlığa davet etti. Öte yandan,Alman Bakan Maria Böhler, TBMM’de HDP heyetiyle bir görüşme yapıyor. TBMM’de HDP Grup salonu da gerçekleşen görüşmede Alman Bakan Böhler’in, dün geceden bu yana yaşananlarla […]

Almanya Türk diplomatı dışişleri bakanlığına çağırdı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türk Büyükelçiliği’ndeki en üst düzey diplomatı Türkiye’deki ‘son gelişmeler nedeniyle’ çağırdı.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Türkiye Büyükelçiliği maslahatgüzarını bilgi almak üzere Bakanlığa davet etti.
Öte yandan,Alman Bakan Maria Böhler, TBMM’de HDP heyetiyle bir görüşme yapıyor.
TBMM’de HDP Grup salonu da gerçekleşen görüşmede Alman Bakan Böhler’in, dün geceden bu yana yaşananlarla ilgili bilgi aldığı öğrenildi.
HDP milletvekilleri Mithat Sancar, Osman Baydemir ve Hişyar Özsoy’un katıldığı toplantıda, Alman Bakan Böhler’e Büyükelçi Martin Erdmann da eşlik ediyor.
HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, görüşmenin HDP Genel Merkezi’nde planlandığını, ancak polis ablukası olduğu için TBMM’de gerçekleştiğini söyledi.

YORUMLAR


    0 YORUM