USD
3,8702
EURO
4,5492
ALTIN
160,9114

Atatürkçü Düşünce Derneği Başsavcılığı uyardı

Atatürkçü Düşünce Derneği, 29 Ekim kutlamalarında Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçların, katılımı azaltmak için yolları kapattığını iddia ederek ‘’Ankara Büyükşehir Belediyesi, kamyonları ile ana yolları keserek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına halkın katılmasını engellemeye çalışmış, Emniyetin yetkilerini kullanarak suç işlemiştir.’’ dedi. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından yapılan açıklama şöyle: ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ, ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINI […]

Atatürkçü Düşünce Derneği Başsavcılığı uyardı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Atatürkçü Düşünce Derneği, 29 Ekim kutlamalarında Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçların, katılımı azaltmak için yolları kapattığını iddia ederek ‘’Ankara Büyükşehir Belediyesi, kamyonları ile ana yolları keserek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına halkın katılmasını engellemeye çalışmış, Emniyetin yetkilerini kullanarak suç işlemiştir.’’ dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından yapılan açıklama şöyle:

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ, ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINI UYARIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kamyonları ile ana yolları keserek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına halkın katılmasını engellemeye çalışmış, Emniyetin yetkilerini kullanarak suç işlemiştir.

29 Ekim sabahından itibaren Anıtkabir ve Ulus’a gelen bütün yol ve kavşaklar, büyük şehir belediyesinin kamyonlarıyla kapatıldı.

Bir kentin işgalini andıran bu çirkin görüntünün ve insanları trafikte çıldırtan durumun, Bayram kutlaması için Anıtkabir’e, Ulus’a ve Kızılay’a ulaşmaya çalışan insanları bezdirmek ve bu niyetlerinden vazgeçirmek maksatlı olduğu açık seçikti.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak 19.30’da Ankara Palas – Ulus’ta düzenlediğimiz, Valiliğe bilgisi verilen, “Cumhuriyete Saygı Gecesi” programının başlangıç saatinde, Ulus ve çevresinde herhangi bir başka faaliyet kalmadığı halde bütün kavşak ve yollar kapalı bırakıldı.

Saat 19.30’da Ankara Emniyet Müdürlüğünü aradığımızda sorumluluğun Büyük Şehir’de, Büyük Şehir’i aradığımızda ise Emniyet’te olduğu söylendi.

“Ankara’da trafik sorumluluğu Belediye’ye mi geçti? Sorumuza yanıt verilemedi.

Eğer Hukuk Devletiysek, kamusal alanın kullanım hakkı kısıtlanamaz. Nedense hep ulusal bayramlarımıza denk getirilen tehditlerde de kolluk güçleri haricinde bir kuruluşa böyle bir yetki verilemez.

Türk milletinin bu gibi tehditlerle geri adım atmayacağı, Cumhuriyet’i koruyarak ileriye taşıyacağı, birilerinin zavallıca yürüttükleri bu çağdışı, ilkel yöntemlerle hiçbir zaman amaçlarına varamayacakları bilinmelidir.

Sorumluları göreve davet ediyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi”